Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روستایی در اسپانیا شهروند قبول می‌کند

روستایی در اسپانیا شهروند قبول می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«برای انتخاب شهروندان جدید باید صادقانه با آن‌ها صحبت می‌کردیم. مصاحبه‌هایی که برگزار کردیم مصاحبه کاری نبودند. تنها برای روشن شدن شرایط بود که با خانواده‌ها جلسه گفت‌وگو برگزار کردیم.»

آگهی

پرتال روستایی است با جمعیت ۲۰۰ نفر که با کمبود دانش‌آموز مواجه شده‌است. با آغاز سال تحصیلی در مهرماه آینده، مدرسه تنها پذیرای ۴ دانش‌آموز، دو برادر و دو خواهر، خواهد بود. به همین علت بخش‌دار روستا، آلوارو فرر، تصمیم گرفت برای افزایش تعداد دانش‌آموزان مدرسه، آگهی قبول شهروندی منتشر کند. در آگهی قبول شهروندی، بخش‌دار به دنبال خانواده‌هایی می‌گشت که کودکان مدرسه‌ای داشته باشند. در عوض روستا به شهروندان تازه از راه رسیده یک شغل و کمک هزینه اجاره‌خانه‌ به ارزش ۵۰ یورو می‌پردازد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آگهی بخش‌دار روستا با استقبال وسیعی مواجه شد. صدها نفر از مناطق مختلف اسپانیا و حتی از کشورهای آمریکای لاتین چون آرژانتین و کلمبیا تقاضانامه پرکرده و برای بخش‌دار فرستادند. آقای فرر به خبرنگار یورونیوز گفت:«برای انتخاب شهروندان جدید باید صادقانه با آن‌ها صحبت می‌کردیم. مصاحبه‌هایی که برگزار کردیم مصاحبه کاری نبودند. تنها برای روشن شدن شرایط بود که با خانواده‌ها جلسه گفت‌وگو برگزار کردیم.»

روز ۱۵ فروردین ۴ آوریل شهروندان جدید روستای پرتال به اهالی روستا معرفی شدند. در کل ۱۰ نفر به روستا نقل مکان می‌کنند که ۴ نفرشان به مدرسه روستا خواهند رفت. اریکا ونتورا که به همراه همسر و دو دخترش به روستا خواهند آمد گفت:«ما در وضعیت اقتصادی بدی بودیم و من کارم را از دست داده بودم. این موقعیت برای ما بسیار مناسب است و خیلی هیجان‌زده هستیم.»

روستای پرتال در استان کاستلون قرار دارد. مهاجرت‌ از مناطق روستایی این استان، منجر به کاهش جمعیت شده‌است. ۸۶٪ از شهرداری‌ها اعلام کرده‌اند که جمعیتی زیر ۵۰۰۰ نفر دارند و ۱۹ روستا کمتر از ۱۰۰ نفر جمعیت دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوئیس؛ ۶۰ هزار یورو برای هر خانواده که در این روستا ساکن شوند

رکورد افزایش حضور زنان در شوراهای شهر و روستای سیستان و بلوچستان

کارت پستال از جمهوری آذربایجان؛ کوههای اطراف روستای خینالیق