موشکهای حوثی؛ سازمان ملل بازرسی از کشتی‌ها به مقصد یمن را تشدید کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
موشکهای حوثی؛ سازمان ملل بازرسی از کشتی‌ها به مقصد یمن را تشدید کرد
Copyright  رویترز

سازمان ملل متحد روند بازرسی از کشتی های حامل کمک های بشردوستانه به مقصد یمن را در راستای جلوگیری از ارسال سلاح به این کشور جنگزده تشدید کرده است.

مقامات عربستان و سازمان ملل تاکید کرده اند که این بازرسی‌ها در راستای تسریع روند ارسال کمک‌های انساندوستانه به یمن انجام می شود.

عربستان سعوی مدعی است که ایران برای نیروهای حوثی که کنترل صنعا، پایتخت یمن را در دست دارند سلاح ارسال می کند. شورشیان حوثی و ایران این ادعا را رد کرده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

براساس طرح تحریم تسلیحاتی یمن که به تصویب شورای امنیت رسیده است گروهی از ناظران سازمان ملل متحد بر بازرسی از محموله هایی که برای یمن ارسال می شود نظارت می‌کنند. این ناظران در بنادر جیبوتی، دوبی، جده و صلاله ‏‏(عمان) مستقر شده اند.

طرح تشدید نظارت بر محموله‌های ارسالی به یمن در حالی به اجرا در آمده است که بنا به گزارشها نیروهای حوثی روز سه شنبه یک کشتی نفت کش متعلق به عربستان سعودی را مورد هدف قرار دادند.

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان شمار موشکهایی را که از زمان آغاز ورود این ائتلاف به جنگ یمن به سوی عربستان شلیک شده است ۱۰۷ فروند اعلام کرد.

مقامات سازمان ملل وضعیت کشور جنگزده یمن را بدترین بحران انسانی در سطح جهان توصیف کرده اند. بیش از ۲۲ میلیون نفر از ساکنان این کشور به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

بیشتر بخوانید: