حمله ائتلاف تحت رهبری عربستان به یک جشن عروسی در یمن ۳۳ کشته بر جا گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
محل یکی از حملات هوایی به یمن
محل یکی از حملات هوایی به یمن   -  Copyright  رویترز/آرشیو

نیروهای حوثی در یمن می گویند حمله هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان به محل برگزاری یک جشن ازدواج در شهر حجه دست‌کم ۳۳ کشته و ۵۵ مجروح بر جا گذاشت.

به گفته شاهدان عینی و مقامات محلی یکشنبه شب دو موشک با فاصله زمانی اندک به محل برگزاری این مراسم عروسی در حجه اصابت کرد. نیروهای حوثی در حالی از ائتلاف نظامی به رهبری عربستان به عنوان عامل این حمله هوایی یاد می کنند که این ائتلاف اعلام کرده است در حال تحقیق در مورد گزارشهای منتشرشده از حادثه است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نیروهای ائتلاف نظامی به رهبری عربستان طی سه سال گذشته به دفاع از دولت عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن وارد جنگ داخلی این کشور شده اند. نیروهای حوثی کنترل شهر حجه را در اختیار دارند.

به گفته رئیس بیمارستان حجه ۳۰ نفر از مجروحان حمله هوایی یکشنبه شب کودک هستند. اکثر کشته شدگان را نیز زنان و کودکان تشکیل می دهند. بنا به گزارشها زنی که جشن یکشنبه شب به مناسبت ازدواج او برگزار شده بود کشته شده است.

حمله هوایی به جشن های ازدواج در جنگ یمن بی سابقه نیست. پیش از این در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۳۱ نفر در حمله به یک جشن عروسی در شهر مخا در استان جنوبی تعز کشته شده بودند. چند ماه پس از آن نیز در حمله به یک جشن ازدواج در شهر ذمار نیز ۲۸ نفر کشته شدند.

بنا به اعلام سازمان ملل متحد یمن با «بدترین بحران انسانی در سطح جهان» روبرو است. تخمین زده می شود بیش از ۲۲ میلیون نفر در این کشور به کمک های بشردوستانه نیاز دارند.

بیشتر بخوانید:

پادشاه عربستان: دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی غیرقابل قبول است

**

حوثی‌ها دهها سرباز سودانی وابسته به ائتلاف نظامی اعراب را کشتند

**

حمله موشکی حوثی‌ها به وزارت دفاع عربستان در ریاض

**