یمن؛ ۱۶ نفر در حملات هوایی نیروهای ائتلاف عربی کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
یمن؛ ۱۶ نفر در حملات هوایی نیروهای ائتلاف عربی کشته شدند

منابع آگاه امروز دوشنبه ۱۳ فروردین/۲ آوریل از کشته شدن ۱۶ نفر در حمله هوایی نیروهای ائتلاف عربی به نیروهای حوثی در نزدیکی بندر حدیده در غرب یمن خبر دادند.

ساختمانی که مورد هدف حملات هوایی امروز نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان صعودی قرار گرفت در آل-صالح در استان حدیده قرار دارد. بندر حدیده تحت کنترل نیروهای حوثی است و به همین جهت هم خبرهای متناقضی مبنی بر کشته شدن افراد غیرنظامی در میان ۱۶ نفر قربانی حملات امروز در گردش است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

«آل‌-مسیرا»، تلویزیون نیروهای حوثی هدف حملات امروز را ساختمان کمپ آورگان یمنی در بندر حدیده اعلام و اذعان کرد چند زن و کودک در حمله امروز جان خود را از دست داده‌اند.

با این حال نیروهای ائتلاف حضور زنان و کودکان را در ساختمان مزبور تکذیب می‌کنند. این نیروها اعلام کردند که ساختمان مورد نظر محل زندگی یکی از رهبران حوثی است و برای بار دوم نیز مورد حمله هوایی قرار گرفت اما از آمار کشته شدگان خبری در دسترس نیست.

بیشتر بخوانید: یونیسف: همۀ کودکان یمن نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند

ژنرال ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی به خبرگزاری فرانسه گفت که حمله اول مورد بررسی خواهد گرفت و نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد.

نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان صعودی از دولت یمنی حمایت می‌کند و تا به امروز بارها متهم به کشتن افراد غیرنظامی در حملات هوایی شده است. نیروهای ائتلاف در بعضی موارد مسئولیت کشته شدن افراد غیرنظامی را برعهده گرفته است با این حال آن‌ها مدعی هستند نیروهای حوثی به علت پنهان شدن در میان افراد غیرنظامی و استفاده کردن از آن‌ها به عنوان سپرانسانی، مسئول کشته شدن افراد غیرنظامی هستند.

جنگ سه ساله یمن تا امروز نزدیک به ۱۰ هزار کشته و بیش از ۵۴ هزار زخمی برجای گذاشته است و سازمان ملل از آن به عنوان «بدترین بحرانی انسانی در جهان» یاد می‌کند.