Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یمن؛ ۱۶ نفر در حملات هوایی نیروهای ائتلاف عربی کشته شدند

یمن؛ ۱۶ نفر در حملات هوایی نیروهای ائتلاف عربی کشته شدند
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ساختمانی که مورد هدف حملات هوایی امروز نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان صعودی قرار گرفت در آل-صالح در استان حدیده قرار دارد.

آگهی

منابع آگاه امروز دوشنبه ۱۳ فروردین/۲ آوریل از کشته شدن ۱۶ نفر در حمله هوایی نیروهای ائتلاف عربی به نیروهای حوثی در نزدیکی بندر حدیده در غرب یمن خبر دادند.

ساختمانی که مورد هدف حملات هوایی امروز نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان صعودی قرار گرفت در آل-صالح در استان حدیده قرار دارد. بندر حدیده تحت کنترل نیروهای حوثی است و به همین جهت هم خبرهای متناقضی مبنی بر کشته شدن افراد غیرنظامی در میان ۱۶ نفر قربانی حملات امروز در گردش است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

«آل‌-مسیرا»، تلویزیون نیروهای حوثی هدف حملات امروز را ساختمان کمپ آورگان یمنی در بندر حدیده اعلام و اذعان کرد چند زن و کودک در حمله امروز جان خود را از دست داده‌اند.

با این حال نیروهای ائتلاف حضور زنان و کودکان را در ساختمان مزبور تکذیب می‌کنند. این نیروها اعلام کردند که ساختمان مورد نظر محل زندگی یکی از رهبران حوثی است و برای بار دوم نیز مورد حمله هوایی قرار گرفت اما از آمار کشته شدگان خبری در دسترس نیست.

بیشتر بخوانید: یونیسف: همۀ کودکان یمن نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند

ژنرال ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی به خبرگزاری فرانسه گفت که حمله اول مورد بررسی خواهد گرفت و نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد.

نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان صعودی از دولت یمنی حمایت می‌کند و تا به امروز بارها متهم به کشتن افراد غیرنظامی در حملات هوایی شده است. نیروهای ائتلاف در بعضی موارد مسئولیت کشته شدن افراد غیرنظامی را برعهده گرفته است با این حال آن‌ها مدعی هستند نیروهای حوثی به علت پنهان شدن در میان افراد غیرنظامی و استفاده کردن از آن‌ها به عنوان سپرانسانی، مسئول کشته شدن افراد غیرنظامی هستند.

جنگ سه ساله یمن تا امروز نزدیک به ۱۰ هزار کشته و بیش از ۵۴ هزار زخمی برجای گذاشته است و سازمان ملل از آن به عنوان «بدترین بحرانی انسانی در جهان» یاد می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موشکهای حوثی؛ سازمان ملل بازرسی از کشتی‌ها به مقصد یمن را تشدید کرد

حمله ائتلاف به یمن سه ساله شد؛ جنگی فراسوی نزاع شیعه و سنی

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است