پلیس نیویورک یک مرد سیاه‌پوست را با شلیک ده گلوله از پای درآورد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پلیس نیویورک یک مرد سیاه‌پوست را با شلیک ده گلوله از پای درآورد

ماموران پلیس بروکلین در نیویورک به مرد سیاه پوستی که یک لوله فلزی را به سمت آنها نشانه گرفته بود، شلیک کردند.

پلیس نیویورک می‌گوید که روز چهارشنبه چهارم آوریل حدود ساعت ۵ بعد از ظهر پس از دریافت تماس اورژانسی درباره مردی که عابران پیاده را به شلیک گلوله تهدید می‌کرد در محل حاضر شدند.

ترانس موناهان، رئیس دپارتمان پلیس شهر بروکلین در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که این مرد، هر دو دست خود را به حالت نشانه رفتن اسلحه نگاه داشته بود و چیزی در دست داشت که شبیه اسلحه بود. ۴ مامور حاضر در صحنه تقریبا ده بار به این مرد سیاه پوست شلیک کردند که به کشته شدن این مرد انجامید.

ویدئوهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می‌دهد که پس از این تیراندازی در نیویورک جمعیت زیادی در محل جمع شده و خطاب به پلیس فریاد می‌زدند: «ظالم»

روز گذشته، چهارم آوریل با پنجاهمین سالگرد ترور مارتین لوترکینگ، فعال حقوق سیاه‌پوستان در ایالات متحده مصادف بود.

۵۰ سال پس از ترور این نماد مبارزه اجتماعی برای حقوق سیاه‌پوستان آمریکا، همچنان آمار شلیک نیروهای پلیس به سیاه‌پوستان به قدری زیاد است که در اکثر موارد به اعتراضات خیابانی گسترده می‌انجامد. جنبشی نیز با نام «زندگی سیاهان مهم است» در سالهای گذشته بسیاری از چهره‌های سیاسی، هنری، ورزشی و فعالان اجتماعی را با خود همراه کرده است.

بیشتر بخوانید:

رئیس دپارتمان پلیس می‌گوید که ویدئوی دوربین‌های فروشگاه‌های اطراف نشان می‌دهد که این مرد سیاه پوست، جسمی شبیه به اسلحه گرم در دست داشت.

مقامات رسمی هنوز هویت و سن این مرد را به صورت رسمی اعلام نکرده اند اما نشریه دیلی نیوز گزارش می‌کند که وی مردی ۳۴ ساله با نام «ساهید وسل» بوده است.