عصبانیت دونالد ترامپ از اظهارات همراه همیشگی مارتین لوترکینگ

عصبانیت دونالد ترامپ از اظهارات همراه همیشگی مارتین لوترکینگ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با هشتاد و هشتمین تولد مارتین لوتر کینگ جونیور، دهها نفر از دوستداران رهبر فقید مبارزات حقوق مدنی سیاهپوستان آمریکا، در بنای یادبود وی در واشنگتن حضور…

آگهی

همزمان با هشتاد و هشتمین تولد مارتین لوتر کینگ جونیور، دهها نفر از دوستداران رهبر فقید مبارزات حقوق مدنی سیاهپوستان آمریکا، در بنای یادبود وی در واشنگتن حضور یافتند.

بزرگداشت مارتین لوترکینگ جونیور بمناسبت تولد وی که در روز چهارم آوریل ۱۹۶۸ ترور شد، امسال به فاصلۀ چند روز از ادای سوگند ریاست جمهوری دونالد ترامپ برگزار می شود.

بزرگداشتی که به دلیل اظهارات جان لوئیس، یکی از همراهان نزدیک مارتین لوترکینگ در جنبش مدنی سیاهپوستان آمریکا و واکنش دونالد ترامپ متفاوت از سالهای پیش بوده است. جان لوئیس که نمایندۀ ناحیۀ انتخابی پنجم ایالت جورجیا در مجلس این کشور نیز هست، اعلام کرده است که در مراسم ادای سوگند دونالد ترامپ شرکت نمی کند و وی را رئیس جمهوری خود نمی داند. جان لوئیس بیش از سه دهه است که در کنگرۀ آمریکا حضور دارد.

این سخنان همراه سالهای مبارزۀ مارتین لوترکینگ جونیور با واکنش شدید دونالد ترامپ روبرو شده و رئیس جمهوری منتخب آمریکا با لحن همیشگی خود، در توییتری خطاب به جان لوئیس گفته است بهتر است وی به اوضاع «خراب و بد» منطقۀ تحت نمایندگی خود بپردازد.

طبق نتایج اعلام شده، رنگین پوستان آمریکا کمترین مشارکت را در این انتخابات داشته اند. سیاهپوستان آمریکا با هشت درصد و لاتین تبارهای این کشور با ۲۸ درصد از آرا در انتخابات هشتم نوامبر کمترین رای را به دونالد ترامپ داده اند که در ۴۰ سال گذشته پایین ترین رای به یک رئیس جمهوری منتخب بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس نیویورک یک مرد سیاه‌پوست را با شلیک ده گلوله از پای درآورد

آژانس‌های فدرال آمریکا از نفوذ هکرهای وابسته به سپاه خبر دادند

سنتکام: ناو هواپیمابر آیزنهاور آمریکا یک «پهپاد ایرانی» را رهگیری کرد