پیام‌رسان تلگرام درخواست مسکو برای تسلیم کلیدهای رمزنگاری را رد کرد

 پیام‌رسان تلگرام درخواست مسکو برای تسلیم کلیدهای رمزنگاری را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  فایننشیال‌تایمز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیش از این نهاد دیده بان ارتباطات روسیه با دادن مهلتی دو هفته‌ای از تلگرام خواسته بود کلیدهای رمزنگار این پیام را در اختیار سرویس امنیتی دولت روسیه قرار دهد، در غیر این‌صورت دسترسی به تلگرام در روسیه مسدود خواهد شد.

آگهی

تلگرام به مقامات روسیه گفته است که از لحاظ تکنیکی قابلیت تسلیم کلیدهای رمزنگاری پیام‌رسان تلگرام را ندارد. پیش از این نهاد دیده بان ارتباطات روسیه با دادن مهلتی دو هفته‌ای از تلگرام خواسته بود کلیدهای رمزنگار این پیام را در اختیار سرویس امنیتی دولت روسیه قرار دهد، در غیر این‌صورت دسترسی به تلگرام در روسیه مسدود خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

دیمیتری دینزه، وکیل شرکت پیام‌رسان تلگرام در طی نامه‌ای به مقامات روسی اعلام کرده بود که امکان در اختیار قرار دادن کلیدهای رمزنگاری پیام‌رسان تلگرام وجود ندارد. در این نامه توضیح داده شده بود که داده‌های پیام‌های تلگرامی بین دو کاربر و بر روی سرور‌های کلود ذخیره می‌شود و در نتیجه تسلیم این داده‌ها وجود ندارد.

ماه گذشته نیز پاول دورف، بنیانگذار پیام‌رسان تلگرام در واکنش به تهدید نهاد دیده‌بان ارتباطات روسیه در حساب توئیتری خود نوشت: « تهدید به مسدود کردن تلگرام در صورت عدم تسلیم داده‌های خصوصی کاربران راه به جایی نخواهد برد. تلگرام بر اعتقاد به آزادی و حریم خصوصی پای‌بند می‌ماند».

حال با به پایان رسیدن مهلت تعیین شده برای تلگرام، نهاد دیده‌بان ارتباطات روسیه می‌تواند به دادگاه عالی روسیه شکایت کرده و بعد از ارائه درخواست استیناف، دسترسی به تلگرام را در روسیه مسدود کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا تلگرام آدرس آی‌پی کاربران را به هنگام تماس صوتی فاش می‌کند؟

حذف پیام‌رسان سروش از اپ استور؛ رهبر ایران نقض حریم مردم را «حرام شرعی» خواند

مدیر تلگرام ادعای انتقال سرورها به ایران را رد کرد