داعش مسئولیت قتل یک خانوادۀ مسیحی در پاکستان را برعهده گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
a man from Christian family was killed in Quetta
a man from Christian family was killed in Quetta   -  Copyright  REUTERS/Naseer Ahmed

گروه اسلامگرای افراطی داعش روز سه‌شنبه مسئولیت کشته شدن چهار عضو یک خانوادۀ مسیحی در جنوب غرب پاکستان را برعهده گرفت.

در بیانیۀ این گروه آمده است که مردان مسلح وابسته به داعش روز دوشنبه به مسیحیانی که سوار بر ریکشا به شهر کویته، مرکز استان بلوچستان سفر می‌کردند، حمله کرده‌ و در جریان این حمله چهار تن از آنها را کشته‌اند.

این خانواده برای دیدار بستگان خود به منطقۀ شاهزمان کویته آمده بودند یعنی به منطقه‌ای که شمار قابل توجهی از اعضای جامعه مسیحیان این شهر ساکنند. به گفتۀ معظم جاه انصاری از مقامات پلیس کویته، به نظر می‌رسد که این خانواده عمدا هدف این حمله قرار گرفته‌اند و بر اساس نشانه‌ها، این حمله یک حملۀ تروریستی بوده است.

تیراندازی به این خانواده یک روز پس از آن انجام شد که مسیحیان پاکستان جشن‌های ایستر یا عید پاک را برگزار کردند.

حدود ۲ درصد از جمعیت دویست میلیونیِ پاکستان مسیحی هستند.
برگزاری جشن‌های اقلیتهای مذهبی در این کشور که اکثریت آن مسلمانان سنی مذهب هستند، همواره با نگرانی‌های امنیتی همراه است و تا کنون به کرات حملاتی علیه مسیحیان یا شیعیان در این کشور روی داده است.

بلوچستان پاکستان که هم مرز ایران و افغانستان است، از مناطق ناامن پاکستان محسوب می‌شود و سالهاست که گرفتار خشونت گروههای تندروی مرتبط با طالبان، القاعده و داعش است.

داعش هم در افغانستان و هم پاکستان دارای اعضایی است و بسیاری از شبه نظامیان افراطی این دو کشور از دیدگاههای متعصبانه داعش علیه مسلمانان شیعه و غیرمسلمانان پشتیبانی و با داعش همکاری می‌کنند.

بیشتر بخوانید: مرگ دستکم ۷۰ نفر در جریان بمب گذاری انتحاری در پاکستان

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید