Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمایت علاءالدین بروجردی از فیلترینگ تلگرام: «امنیت کشور تهدید می شود»

 حمایت علاءالدین بروجردی از فیلترینگ تلگرام: «امنیت کشور تهدید می شود»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بروجردی: وقتی انگلیس به عنوان کشور شاخص غربی در سطح نخست وزیری اعلام می کند تلگرام بستر تولید تروریست است... نشان می دهد که تلگرام عملا تهدید امنیتی است.

آگهی

علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران روز یک شنبه با دفاع از فیلترینگ تلگرام گفت که بخشی از تهدیدهای امنیت کشور به تلگرام گره خورده است و این موضوع تنها مختص به ایران نیست.

بروجردی گفته است که از فیلتر کردن تلگرام از منظر حفظ امنیت ملی دفاع می کند و مسئولان قضایی و امنیتی باید تشویق کننده پیام‌رسان داخلی و ملی باشند.

وی با اشاره به سخنان ترزا می، نخست وزیر بریتانیا که تلگرام را بستر تولید تروریست‌ها دانسته بود، گفته است که تهدید امنیتی تلگرام تنها مختص به ایران نیست. بروجردی افزوده است: «تلگرام عملا با طراحی‌های صورت گرفته و پیچیدگی های پشت پرده عملا تهدید امنیتی و اختصاصی به جمهوری اسلامی است.به دلیل تهدید امنیتی تلگرام، کشورها آن را فیلتر کردند و از شبکه ها و پیام رسان های داخلی و ملی خود استفاده می کنند، ما هم به عنوان کشور شاخص طبیعتا باید در این جهت فعال باشیم.»

در واکنش به این بخش از سخنان علاءالدین بروجردی و استناد او به سخنان نخست وزیر بریتانیا برای دفاع از فیلترینگ تلگرام، صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران در توئیتی به سخنان او واکنش نشان داد.

رئيس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفته است که «صاحب تلگرام روسی‌الاصل و یهودی زاده» است و «این شخص که به دلیل امنیتی از روسیه خارج شد و تابعیت دیگری گرفته است صحنه گردان این ماجرا است، نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از پاول دوروف که مالک و سرمایه گذار تلگرام است به عنوان سرمایه بزرگ برای اسرائیل یاد می کند و شکرگزار این سرمایه است.»

بروجردی می گوید نخست وزیر اسرائیل در سمیناری از پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام قدردانی کرده و گفته است که وی از برادر به کشور اسرائیل نزدیک تر است. بروجردی از این سخنان نتیجه گرفته است که « با این صحبت ها ماهیت تلگرام مشخص است و ایران بیشترین کاربر تلگرام را دارد بنابراین باید به موضوع تلگرام با نگاه منافع ملی و امنیت ملی نگریست.»

بروجردی به حوادث دی ماه سال گذشته بعنوان یکی از مواردی امنیتی اشاره کرده که تلگرام گسترش دهنده آن بوده است.

روز گذشته شبکه خبر به نقل از علاء‌الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران گزارش داده بود که پیام‌رسان تلگرام تا پایان فروردین فیلتر می‌شود. با این حال یک نماینده دیگر مجلس گفته است که زمان فیلترینگ این پیام‌رسان دقیقا مشخص نیست.

تلگرام یکی از پرکاربردترین پیام‌رسان‌های فضای مجازی است. تخمین زده می‌شود بیش از۴۰ میلیون کاربر ایرانی مشترک تلگرام هستند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آماده سازی برای فیلترینگ تلگرام؟ کانال رهبر ایران و معاون اول رئیس جمهوری تعطیل شد

استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی در مدارس ایران ممنوع شد

دولت روسیه خواستار فیلترینگ تلگرام شد