محرومیت سه ساله مدیر باشگاه فوتبال پائوک یونان از حضور در استادیوم فوتبال

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
محرومیت سه ساله مدیر باشگاه فوتبال پائوک یونان از حضور در استادیوم فوتبال

ایوان ساویدیس مدیر باشگاه فوتبال پائوک یونان که حدود سه هفته پیش در جریان بازی میان تیم های فوتبال باشگاه آ.ا.ک آتن و پائوک یونان با یک قبضه اسلحه وارد زمین شده بود، بمدت سه سال از حضور در استادیوم فوتبال محروم شد.

دلیل این حرکت ساویدیس، در جریان مسابقات لیگ برتر یونان قبول نشدن گلی از سوی داور بازی بود که از طرف تیمش به حریف در دقیقه ۹۰ بازی زده شد.

این تصمیم را کمیته انضباطی لیک فوتبال یونان روز پنج شنبه اعلام کرد. همچنین در پی این رفتاد مدیر باشگاه پائوک، این باشگاه سه امتیاز از دست داد.

از سوی دیگر اعلام شده است که ساویدیس به دلیل این رفتار ۱۰۰ هزار یورو و باشگاه پائوک نیز به نوبه خود ۶۳ هزار یورو جریمه شده است و سه بازی آینده این باشگاه باید پشت درهای بسته برگزار شود.

این باشگاه یونانی اعلام کرده است که در ارتباط با این حکم درخواست تجدید نظر خواهد کرد و افزوده است که این تحریم شدید تحت فشار طوفان رسانه ای علیه این باشکاه اتخاذ شده است.

بیشتر بخوانید:ورود مدیر باشگاه پائوک با تپانچه به میدان، لیگ فوتبال یونان را به تعطیلی کشاند

فیفا به یونان هشدار داده است که اقدام به پاکسازی در فوتبال کند چرا که در غیر این صورت با ممنوعیت های احتمالی مواجه خواهد شد.

ایوان ساویدیس، بازرگان و سیاستمدار یونانی-روسی و از افراد ثروتمند یونانی به شمار می رود. وی پیشتر یکی از اعضای پارلمان روسیه بوده و با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور روابط نزدیکی دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید