دانشمندان موفق به کشف عضو ناشناخته بدن انسان شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دانشمندان موفق به کشف عضو ناشناخته بدن انسان شدند
Copyright  آرشیو

دانشمندان از کشف عضوی ناشناخته از بدن انسان به نام «اینترستیشیوم» خبر می دهند.

نتیجه تحقیقی که در نشریه اینترنتی «گزارشهای علمی» (Journal Scientific Reports) منتشر شده است از وجود شبکه ای از بافتهای متراکم با بخشهایی حاوی مایع حکایت دارد. این شبکه که «اینترستیشیوم» نام گرفته است به تنهایی یکی از ارگان های بدن محسوب می شود.

در علم کالبدشناسی اصطلاح ارگان (عضو بدن) به گروهی از بافتها اطلاق می شود که ساختاری منحصر به فرد دارند. ارگان ها مانند کبد یا قلب وظیفه مشخصی را برعهده دارند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بیش از دو سوم بدن انسان را آب تشکیل می دهد. حدود ۲۰ درصد از مایع موجود در بدن «اینترستیشیل» نامیده می شود. این بخش از مایعات در عمل بین بخشهای دیگر بدن قرار گرفته اند. این مایعات و همچنین بافتهایی که آنها را به یکدیگر متصل می کند «اینترستیشیوم» خوانده می شود. این ارگان همان جدیدترین عضو کشف شده بدن انسان است.

در مورد احتساب «اینترستیشیوم» به عنوان یکی از ارگان های بدن انسان تحقیقات بیشتری انجام خواهد شد. به گفته نیل تیز، یکی از داشمندانی که در مورد «اینترستیشیوم» تحقیق کرده است کشف این عضو جدید بدن انسان در نهایت منجر به بازنگری جدی در علم کالبدشناسی خواهد شد. امری که به گفته وی تمامی اعضای بدن را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

از نظر دانشمندان شناخت بیشتر از «اینترستیشیوم» می تواند به طور خاص برای مقابله با گسترش سرطان و دیگر بیماری ها در بدن انسان موثر باشد.

بیشتر بخوانید:

منابع بیشتر • NBCNews