هواپیمایی ال‌عال اسرائیل خواستار اجازه عبور از آسمان عربستان شد

هواپیمایی ال‌عال اسرائیل خواستار اجازه عبور از آسمان عربستان شد
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عربستان سعودی اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و هواپیماهایی که به مقصد اسرائیل پرواز می‌کنند باید عربستان را دور زده و در نتیجه طولانی‌تر شدن زمان پرواز، متحمل هزینه بیشتری بشوند.

آگهی

شرکت هواپیمایی ال‌عال اسرائیل خواستار صدور مجوز برای عبور هواپیماهایش از آسمان عربستان سعودی شد.

این شرکت از دادگاه عالی اسرائیل خواسته است تا زمانی که مجوز پرواز در حریم هوایی عربستان به این شرکت داده نشده، پرواز خطوط هوایی دیگر به مقصد اسرائیل از طریق آسمان عربستان را محدود کند.

هفته گذشته یک فروند هواپیمای باری شرکت ایر ایندیای هند به مقصد فرودگاه بن گورین تل‌آویو از فراز عربستان گذشت. این نخستین بار است که یک هواپیما به مقصد اسرائیل از حریم هوایی عربستان گذر می‌کند.

عربستان سعودی اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و هواپیماهایی که به مقصد اسرائیل پرواز می‌کنند باید عربستان را دور زده و در نتیجه طولانی‌تر شدن زمان پرواز متحمل هزینه بیشتری بشوند.

هواپیماهای ال‌عال در حال حاضر در هفته چهار پرواز به مقصد شهر بمبئی دارند و پرواز آنها ۷ ساعت و ۴۰ دقیقه به طول می‌انجامد و برای پرهیز از حریم هوایی عربستان باید از مسیر دریای سرخ به سمت اتیوپی بروند. ال‌عال دولت اسرائیل را متهم کرده که با اجازه دادن به هواپیمای ایر ایندیا در واقع باعث ضرر مالی این شرکت اسرائیلی شده است.

بازگشایی حریم هوایی عربستان برای عبور برخی هواپیماها به مقصد اسرائیل در کنار ابراز نگرانی مشترک دو کشور در زمینه نفوذ ایران در منطقه، ممکن است نشانه‌ای از تغییر موضع دیپلماتیک ریاض نسبت به تل‌آویو باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولین پرواز ایران‌ایر به فرودگاه شارل دوگل پاریس بعد از ۴۰ سال

شلیک اسرائيل به مردم نیازمند غذا در نوار غزه؛ «۸۰ درصد مجروحین مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند»

حملات ارتش اسرائيل به رفح؛ خانه‌های فلسطینی‌ها با خاک یکسان شد