اولین پرواز ایران‌ایر به فرودگاه شارل دوگل پاریس بعد از ۴۰ سال

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اولین پرواز ایران‌ایر به فرودگاه شارل دوگل پاریس بعد از ۴۰ سال

اولین هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) روز سه شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۷ شمسی بعد از ۴۰ سال در فرودگاه شارل دوگل پاریس به زمین نشست.

پیش از این فرودگاه اورلی شهر پاریس مقصد پروازهای شرکت هواماپیمایی ایران‌ایر بود.

مراسم افتتاحیه در شعبه شرکت هواپیمایی ایران پاریس در سالن ترانزیت فرودگاه شارل دوگل پاریس با حضور فرزانه شرفبافی،‌ رییس هیات مدیره و مدیرعامل «هما» (هواپیمایی ملی ایران) برگزار شد.

همچنین از هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه شارل دو گل با مراسم واترسالوت‌ (آب‌‌پاشی) استقبال شد. مراسم واترسالوت،‌ مراسم استقبال از هواپیمای شرکت‌هوایی است که برای اولین بار در فرودگاهی به زمین می‌نشیند.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» اعلام کرد که با توجه به امکانات مدرن و شرایط بهتر فرودگاه شارل دوگل نسبت به فرودگاه اورلی،‌ پروازهای این شرکت هواپیمایی به فرودگاه شارل دوگل پاریس انجام خواهد‌شد.

نخستین پرواز هما به مقصد فرودگاه شارل دوگل پاریس با هواپیمای ایرباس A330-200 انجام شد. درحال حاضر قراراست این پرواز دو روز در هفته (روزهای سه‌شنبه و جمعه) بین پاریس و تهران صورت بگیرد.

فرودگاه شارل دوگل، فردوگاه اصلی پایتخت فرانسه است که در ۲۵ کیلومتری شمال شرق پاریس واقع‌شده‌است و یکی از پررفت‌وآمدترین فرودگاه‌های اروپا به شمار می‌آید.