علت مرگ فوتبالیست جوان کروات اعلام شد

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
علت مرگ فوتبالیست جوان کروات اعلام شد

برونو بوبان، فوتبالیست اهل کرواسی به دلیل حمله قلبی جان خود را از دست داده است. پیش‌تر گمان می‌رفت علت مرگ ناگهانی برونو بوبان ضربه توپ باشد، اما به نوشته رسانه‌های کرواسی، پزشکان با کالبد شکافی این بازیکن، حمله قلبی را به عنوان دلیل اصلی مرگ تأئید کردند.

برونو بوبان ۲۵ ساله روز دوشنبه ۶ فروردین در میدان مسابقه‌ میان تیم‌های دسته سومی مارسونیا و اسلاونیا پزکا بعد از برخورد توپ به سینه‌اش، از هوش رفت و بعد از تلاش ناموفق یک ساعته پزشکان برای احیا، پیش از رسیدن به بیمارستان درگذشت.

بسیاری از فوتبال‌دوستان و دیگر کاربران اینترنتی در کرواسی از زمان فوت این بازیکن نسبت به او ادای احترام کرده و عکس‌های او را در فضای مجازی منتشر کردند.

پیشینه جوان‌مرگی ورزشکاران

مرگ ورزشکاران جوان در جهان پیشینه دارد و دلیل جوان‌مرگی بیشتر آنها حمله قلبی در جریان بازی و فعالیت ورزشی یا خارج از میدان مسابقه بوده است.

آخرین مورد از مرگ خبرساز فوتبالیست‌های جوان مربوط به کاپیتان تیم فیورنتینای ایتالیا بود که جسدش روز یکشنبه ۱۳ اسفند در هتلی پیدا شد. علت مرگ داویده آستوری ۳۱ ساله ایست قلبی در خواب اعلام شد.

بیشتر بخوانید:داویده آستوری، کاپیتان تیم فوتبال فیورنتینای ایتالیا درگذشت

روزنامه فرانسوی «۲۰ دقیقه» (20 Minutes) در وبسایت خود ویدئویی تکان‌دهنده از تصاویر فوتبالیست‌های جوان‌مرگ در سال‌های اخیر منتشر کرده است. این ویدئو را در زیر ببینید.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید