نتانیاهو در دیدار با وزیر امورخارجه فرانسه: باید در مقابل ایران ایستاد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نتانیاهو در دیدار با وزیر امورخارجه فرانسه: باید در مقابل ایران ایستاد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل دوشنبه ۶ اسفند در دیدار با وزیر امورخارجه فرانسه گفت که باید در مقابل ایران ایستاد، کشوری که به گفته نتانیاهو «اصلی‌ترین حامی تروریسم» در دنیا است. 

نخست وزیر اسرائیل که در ماه‌های گذشته بارها به سیاست‌های منطقه‌‌ای جمهوری اسلامی حمله کرده است،  گفت: «ما باید همه جا در برابر تروریسم بایستیم و با رژیم‌هایی که از تروریسم حمایت می‌کنند مبارزه کنیم، هر جای دنیا که باشند.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه آقای نتانیاهو در جریان گفتگو با ژان‌ایو لودریان اذعان داشت:«اصلی‌ترین رژیم حامی تروریسم در منطقه و سراسر جهان، ایران است. ما باید رفتار خصمانه ایران در سرتاسر منطقه را سرکوب کنیم. ما باید اطمینان حاصل کنیم که ایران به سلاح هسته‌ای دست نیابد».

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نتانیاهو در ادامه با نخست وزیر فرانسه در ماجرای کشته شدن ۴ شهروند فرانسوی در حمله تروریستی اخیر ابراز همدردی کرد. او گفت:«ما همراه با فرانسه برای جان‌‌های بی‌گناه از دست‌رفته می‌گرییم. برای قهرمانِ انسان‌دوست گریه می‌کنیم».

در جریان حمله مسلحانه و گروگانگیری که صبح جمعه در منطقه ای واقع در جنوب فرانسه روی داد چهار نفر کشته شدند. داعش مسئولیت حمله را برعهده گرفت. یک پلیس فرانسوی که جان چند گروگان را نجات داد، در جریان این حمله جان خود را از دست داد. فرانسه این پلیس را «قهرمان» نامید.

بیشتر بخوانید: گروگانگیری و تیراندازی در فرانسه؛ داعش مسئولیت حمله را برعهده گرفت

ژان‌ایو لودریان نیز بر روی مبارزه مشترک فرانسه و اسرائیل در برابر تروریسم تاکید کرد و گفت:«جنگ ما جنگی مشترک است علیه تروریسم، یهودی‌ستیزی و برقراری امنیت در منطقه». وزیر امورخارجه فرانسه در این دیدار گفت که باید در برابر «هژمونی» ایران در منطقه و انحراف برنامه موشکی این کشور ایستاد.

آقای لودریان از برنامه سفر رییس جمهور فرانسه به اسرائیل در ماه اردیبهشت خبر داد.

بیشتر بخوانید:

فرانسه: حل برنامه موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران زمان و کار زیاد می‌برد

سناتور جمهوری خواه: ایران برنده اصلی خاورمیانه است

ولیعهد عربستان: اگر ایران به دنبال بمب اتم باشد، ما نیز بمب اتم تولید می‌کنیم