Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشدار سازمان‌های مردم نهاد: افزایش بی‌خانمان‌های اروپا فاجعه‌بار است

هشدار سازمان‌های مردم نهاد: افزایش بی‌خانمان‌های اروپا فاجعه‌بار است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این گزارش می خوانیم که تعداد کارتن خواب ها تنها در آلمان افزایش ۱۶۰ درصدی داشته است.

آگهی

بنیاد کشیش پی یر فرانسوی که سالهاست یکی از مهمترین سازمان های کمک به بی خانمان ها و کارتن خواب های فرانسه است گزارشی منتشر کرده است که در آن مشخصات دقیقی از بی خانمان های اروپا در آن درج شده است. کشیش پیر (Abbé Pierre) کشیش کاتولیک فرانسوی و عضو جبهه مقاومت فرانسه در جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۹ جبش «اماموس» (Emmaüs) سازمانی لائیک برای مبارزه با طرد شدگان را راه انداخت که شامل سازمانی مشهوری به نام Abbé Pierre است که در سال ۱۹۹۲ تاسیس شد و در تلاش است برای افراد نیازمند خانه مناسب فراهم کند.

به گفته دبیر این بنیاد افزایش تعداد بی خانمان ها در اروپا به وضعیت هشدار رسیده است و دولت ها باید در این باره چاره‌جویی کنند.

در این گزارش می خوانیم که تعداد بی خانمان ها در آلمان، ابرقدرت اقتصادی اروپا، از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ با افزایش ۱۶۰ درصدی به ۸۶۰ هزار نفر رسیده است.

خیابان های انگلستان با ۱۶۹درصد افزایش در ۷ سال، بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷، روزانه میزبان ۴۷۵۱ کارتن خواب جدید بوده است.

تعداد بی خانمان های بلژیک تنها در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی ۳۳۸۶ نفر گزارش شده است. طبق این آمارها تنها فنلاند با کاهش ۱۸ درصدی تعداد بی خانمان ها در سال اخیر به عدد ۶۶۴۴ بی خانمان در شب در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

در فرانسه در طول یکسال، از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷، ۱۷ درصد به جمعیت کارتن خواب ها افزوده شده است. در این کشور هر سال بیش از ۲ هزار نفر به دلیل نداشتن سرپناه در خیابان‌‌ها می‌میرند. تعداد خانواده‌هایی که نتوانسته‌اند چند ماهی از اجاره‌شان را بپردازند از ۱۳۲ هزار خانواده در سال ۲۰۰۶ به ۱۶۶ هزار خانواده در سال ۲۰۱۴ افزایش یافته است که به معنی ۲۶ درصد افزایش است.

ایرلند هم با ۱۴۵ درصد افزایش در سه سال، از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷، شبانه شاهد افزایش ۸۸۵۷ شهروندی بوده اند که خانه هایشان را از دست داده اند. این گزارش ها نشان می دهد که با توجه به حجم گسترده مهاجرت های غیرقانونی سه سال اخیر در اروپا بسیاری از پناهجویان نیز به جمع بی خانمان های اروپا افزوده شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نمایندگان مجلس بریتانیا خواستار تشکیل وزارت گرسنگی شدند

ناتینگهام اولین شهر خدمتگزار به محرومان و کارتن خواب ها

حمله داعش در روسیه، احضار تاجیک‌ها در فرانسه؛ تروریسم اسلامی مهم‌ترین دغدغه پاریس پیش از المپیک است