Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناتینگهام اولین شهر خدمتگزار به محرومان و کارتن خواب ها

ناتینگهام اولین شهر خدمتگزار به محرومان و کارتن خواب ها
Copyright 
نگارش از نیما قدکپور
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایده نصب ماشین های فروش مجانی موادغذایی به بی خانمان ها در زمان دانشجویی به ذهن خالد می رسد.

آگهی

احتمالا ناتینگهام بریتانیا یکی از بهترین شهرهای جهان برای بی خانمانان است. در بزرگترین مرکز تجاری شهر ماشین‌های خودکار فروش تغذیه نصب شده اند که با داشتن کارت مخصوص، افراد بی خانمان می‌توانند وارد این مرکز شده و برای خود غذای رایگان تهیه کنند.

روی این ماشین‌ها برخلاف ماشین‌های دیگر جایی برای پرداخت پول پیدا وجود ندارد. وجود این ماشین‌ها در مرکز شهر ناتینگهام زاییده فکر و تلاش بنیاد «مبارزه با گرسنگی بریتانیا» است. هزیفه خالد، بنیان گذار این بنیاد می گوید: «امروز بیشتر از هر زمانی دیگری نیاز داریم تا به بی خانمان‌ها کمک کنیم چرا که فقر در بریتانیا محسوس‌تر از همیشه است.»

او می گوید خانه‌هایی که دولت برای کمک به بی خانمان‌ها تعبیه کرده است ظرفیت بسیاری کمی دارند و تعداد افراد محروم و بی خانمان بسیار بیشتر از ظرفیت این پناهگاه های دولتی است. این بنیاد قصد دارد ماشین‌های خودکار ارائه پوشاک را نیز بزودی در اختیار افراد فقیر و بی خانمان قرار دهد.

بیشتر بخوانید: کودکان بی‌خانمان پاریس در ماشین ‌لباسشویی خوابیدند

این ماشین ها شبانه روزی و هفت روز در هفته کار سرویس می دهند و افراد بی خانمان لازم نیست تا در ساعات مشخصی به این ماشین‌ها برای برآورده کردن نیازهای روزمره مراجعه کنند.

هزیفه خالد درباره هدفش از این کار می‌گوید: «امیدوارم با گسترش این ماشین‌ها در سطح شهر و کشور بریتانیا، دیگر شاهد مرگ و بیماری افراد بی خانمان بدلیل گرسنگی و بیماری نباشیم.»

آقای خالد می‌افزاید زمانی که دانشجوی دکترا در دانشگاه کمبریج بوده همواره در مسیر رفت و برگشت به دانشگاه با قطار به کارتن خواب های زیادی برخورد می کرده و اغلب سعی کرده در آن سالها با این افراد صحبت و ارتباط برقرار کند. او می‌گوید پس از مدت کوتاهی متوجه شدم که دست کم می‌توان تا اندازه‌ای نیاز افراد بی خانمان را برآورده کرد. او سپس نامه نگاری به چند شرکت تولید این ماشین‌ها را آغاز کرد تا نهایتا موقف شد نظر شرکت «ان و دابلیو» را جلب کند. 

برای آگاهی از اخبار جهان نسخه iOS یا اندروید اپلیکیشن یورونیوز را دریافت کنید. (زبان برنامه را در منوی تنظیمات به فارسی تغییر دهید)

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لباسشویی رایگان، هدیه پاپ به بی خانمان ها

تغییرچهره اساسی مرد بی خانمان اسپانیایی