برکسیت و صنعت خودرو: اشکودا مایل به همکاری با بریتانیا نیست

برکسیت و صنعت خودرو: اشکودا مایل به همکاری با بریتانیا نیست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در ماه مارس سال جاری نیز دو شرکت بزرگ خودروسازی بریتانیایی جگوار و لندروور به ترزا می نخست وزیر بریتانیا هشدار داده بودند که اگر برکسیت در مبادلات تجاری با اتحادیه اروپا سختگیری کند، صنعت تولید خودرو پر هزینه و دردسرساز خواهد بود.

آگهی

شرکت خودروسازی اشکودا مستقر در جمهوری چک اعلام کرده که برای صدور گواهی محصولاتش با «آژانس بریتانیایی گواهی خودرو (وی‌سی‌ای)» همکاری نخواهد کرد. این شرکت نامشخص بودن نتایج احتمالی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را دلیل این تصمیم دانسته است.

آژانس بریتانیایی گواهی خودرو در حال حاضر می تواند برای همه مدل‌های خودرو در اتحادیه اروپا سند صادر کند. با اینحال اعتبار گواهی‌های این آژانس پس از دوران گذار برکسیت که در دسامبر سال ۲۰۲۰ پایان می پذیرد، نامشخص است.

مک‌لارن اتوموتیو، تولید کننده خودروهای اسپرت بریتانیایی نخستین بار ایده همکاری با آژانس‌های اروپایی بیرون از بریتانیا را مطرح کرده بود. مدیر این شرکت در آغاز ماه مارس گفته بود: «در حال مذاکره با وی سی ای هستیم. آنها تلاش می‌کنند تا با یک آژانس گواهی خودرو اروپایی همکاری کنند. ممکن است آنها بتوانند راهی برای این مشکل پیدا کنند. تا جایی که بشود نمی‌خواهیم به کار با وی‌سی‌ای پایان دهیم.»

بیشتر بخوانید:

مخالفت پارلمان اروپا با ادامه مذاکرات برکسیت

در ماه مارس سال جاری نیز دو شرکت بزرگ خودروسازی بریتانیایی جگوار و لندرور به ترزا می نخست وزیر بریتانیا هشدار داده بودند که اگر برکسیت در مبادلات تجاری با اتحادیه اروپا سختگیری کند صنعت تولید خودرو پر هزینه و دردسرساز خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک نظرسنجی: اکثر بریتانیایی‌ها اکنون موافق پیوستن مجدد به بازار واحد اتحادیه اروپا هستند

وزیر کشور برکنار شده بریتانیا ریشی سوناک را «شکست خورده» خواند و به «خیانت» متهم کرد

دیوان عالی بریتانیا: طرح دولت برای اعزام پناهجویان به رواندا غیرقانونی است