Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

احمد خاتمی: شادی با عبور از خطوط قرمز خدا، شادی کاخ سفیدی است

احمد خاتمی: شادی با عبور از خطوط قرمز خدا، شادی کاخ سفیدی است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امام جمعه موقت تهران در مورد تفاوت جشن نوروز ایرانیان و «اهالی کاخ سفید» گفت: «تفاوت نوروز مسلمانان ایرانی با نوروز اهالی کاخ سفید آن است که آنان نوروز را بی‌خدا می‌بینند اما مسلمانان ایرانی نوروز گره خورده با خدا را قبول دارند.»

آگهی

سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران شادی نوروزی «اهالی کاخ سفید» را مردود دانست.

به گزارش ایرنا سید احمد خاتمی سه شنبه شب به مناسبت یک آئین مذهبی و آغاز سال نو در طرقبه گفت: «چند سالی است که کاخ سفید هم مراسم نوروز را برپا می‌کند و در کاخ سفید که حقیقتا کاخ سیاه است، سفره هفت سین پهن می‌کنند.»

وی افزود: «اما مردم ایران زمان تحویل سال و آغاز نوروز را در جوار حرم مطهر رضوی یا بقاع متبرکه امامزادگان در سراسر کشور حضور پیدا می‌کنند و در این اماکن مقدس تحویل سال را جشن می‌گیرند.»

امام جمعه موقت تهران در مورد تفاوت جشن نوروز ایرانیان و «اهالی کاخ سفید» گفت: «تفاوت نوروز مسلمانان ایرانی با نوروز اهالی کاخ سفید آن است که آنان نوروز را بی خدا می‌بینند اما مسلمانان ایرانی نوروز گره خورده با خدا را قبول دارند.»

وی اظهار کرد: «برخی می‌گویند بگذارید شاد باشیم و این شادی را عبور از خطوط قرمز خدا می‌دانند، اما شادی از دیدگاه ما، شادی‌ای است که در آن گناه و معصیت نباشد.»

عضو مجلس خبرگان همچنین در مورد تقارن جشن‌های نوروزی با عزاداری شیعیان گفت: «اگر سالروز شهادت آن امام بزرگوار با روز اول نوروز و رسم دید و بازدید ایرانیان همزمان شده، انجام صله رحم اشکالی ندارد اما باید حرمت امام هادی حفظ شود.»

چهارشنبه اول فروردین ۱۳۹۷ مصادف با روز عزاداری برای شهادت دهمین امام شیعیان همراه شده است. به همین مناسبت، امروز پخش برنامه‌های شاد از تلوزیون ایران متوقف شده است. در سال‌های گذشته نیز در صورت همزمانی ایام نوروز با مراسم عزاداری مذهبی شیعه مانند دهه محرم و شهادت پیامبر و امامان شیعه، ارجحیت با برقراری مراسم‌های مذهبی بوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیام‌های نوروزی رؤسای جمهوری آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در پیامی بمناسبت نوروز و با استناد به سخنان منسوب به داریوش پادشاه هخامنشی، سپاه پاسداران را «نماد دشمن، خشکسالی و دروغ» توصیف کرد. وی در ابتدای پیامش نوروز را به تمام کسانی که در جهان آنرا جشن می گیرند تبریک گفت و در ادامه تمرکز پیامش را بر سپاه پاسداران گذاشت و مدعی شد که سپاه پاسداران نه در نام و نه در عملکرد، ایرانی نیست.

با وجود روابط تیره حاکم بر سیاست‌های ایران و آمریکا، در چند سال اخیر، روسای جمهوری ایالات متحده تبریک نوروز به مردم ایران را به صورت رسمی سالانه درآورده‌اند. جرج بوش و باراک اوباما روسای جمهور پیشین ایالات متحده نیز در دوران ریاست خود نوروز را به مردم ایران تبریک گفتند.

بیشتر بخوانید: پیام نوروزی دونالد ترامپ: سپاه نماد دشمن، خشکسالی و دروغ مورد نظر داریوش کبیر است

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احمد خاتمی: ایران فرمول ساخت بمب اتمی را دارد

فرا رسیدن نوروز و آغاز سال نو مبارک

حال و هوای نوروز ۱۳۹۷ در کابل افغانستان