سکوت کشورهای غربی در برابر پیروزی پوتین در انتخابات روسیه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  خبرگزاری فرانسه، رویترز
سکوت کشورهای غربی در برابر پیروزی پوتین در انتخابات روسیه
کپی رایت  رویترز

اکثر کشورهای غربی تاکنون واکنشی به اعلام خبر پیروزی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور نشان نداده اند.

تا لحظه تنظیم این خبر تنها سخنگوی صدراعظم آلمان اعلام کرده است که آنگلا مرکل به ولادیمیر پوتین پیروزی روز یکشنبه وی را تبریک خواهد گفت.

در مقابل سخنگوی ترزا می، نخست وزیر بریتانیا تاکید کرده است که لندن منتظر گزارش دفتر نهادهای دموکراتیک سازمان امنیت و همکاری اروپا در مورد انتخابات روسیه خواهد شد. روابط روسیه و بریتانیا طی روزهای گذشته به دلیل مسمومیت سرگی اسکریپال، جاسوس سابق روس در جنوب انگلستان بحرانی شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بریتانیا ضمن معرفی مسکو به عنوان مسئول مسمومیت سرگئی ایکریپال و دختر ۳۳ ساله اش تصمیم به اخراج ۲۳ دیپلمات روسیه گرفت. مسکو نیز در واکنش به تصمیم لندن تعدادی از دیپلمات های بریتانیایی را اخراج کرد.

ولادیمیر پوتین روز یکشنبه با کسب بیش از ۷۶ درصد آراء برای یک دوره شش ساله دیگر زمام امور را در روسیه به دست گرفت.

سازمان امنیت و همکاری اروپا در واکنش به اعلام پیروزی ولادیمیر پوتین اعلام کرده است که رای دهندگان در انتخابات روز یکشنبه امکان «گزینش واقعی» نداشتند.

علاوه بر این بسیاری از منتقدان دولت روسیه، گروههای مدافع حقوق بشر و گروههای ناظر بر انتخابات ریاست جمهوری روسیه از «تخلفات گسترده و سازمان یافته» در روند رای گیری سخن گفته اند.

بیشتر بخوانید: