پاپ: سوء استفاده از زنان برای فحشاء جنایت علیه بشریت است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز
پاپ فرانسیس
پاپ فرانسیس   -  کپی رایت  رویترز

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیکهای جهان می گوید سوء استفاده از زنان برای فحشاء «جنایت علیه بشریت» محسوب می شود.

رهبر کاتولیکهای جهان این سخنان را روز دوشنبه در جلسه پرسش و پاسخ با گروهی از جوانان که از اقصی نقاط جهان به واتیکان آمده بودند مطرح کرد. او در سخنانش همچنین بابت رفتار مردان کاتولیکی که با پرداخت پول با زنان همخوابه شده اند طلب بخشش کرد.

در این نشست بلسینگ اوکوئدین، زن ۳۲ ساله اهل نیجریه که خود زمانی قربانی بردگی جنسی و شبکه قاچاق انسان بود تاکید کرد که اکثر مشتریان روسپیان در رم مردان کاتولیک هستند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پاپ فرانسیس در پاسخ به این زن اظهار داشت که احتمالا ۹۰ درصد مشتریان فاحشه ها در رم مردان کاتولیک هستند. وی گفت: « من به احساس انزجار این دختران وقتی مردان آنها را به کاری مجبور می کنند، فکر می کنم.»

پاپ فرانسیس در جلسه روز دوشنبه همچنین تاکید کرد سوء استفاده جنسی از زنان ناشی از «ذهنیت بیماری» است که نزد بسیاری از افراد وجود دارد. به گفته وی هر چند جنبش فمینیسم تاکنون نتوانسته است این ذهنیت را نابود کند اما جوانان باید با آن مقابله کنند.

رهبر کاتولیکهای جهان ضمن تاکید بر تفاوت عشقبازی با پرداخت پول برای همخوابگی با زنان اظهار داشت: «این عشقبازی نیست بلکه شکنجه زنان است. عبارت ها را با یکدیگر اشتباه نگیریم. این جنایت ناشی از یک ذهنیت بیمار است.»

روسپیان پایتخت ایتالیا که اکثر آنها قربانی شبکه قاچاق انسان بوده اند اهل نیجریه و دیگر کشورهای آفریقایی و یا شرق اروپا هستند.

بیشتر بخوانید: