محمد ثلاث به قصاص محکوم شد

محمدرضا ثلاث در سومین دادگاه بررسی حوادث خیابان گلستان هفتم پاسداران
محمدرضا ثلاث در سومین دادگاه بررسی حوادث خیابان گلستان هفتم پاسداران Copyright عکس: خبرکزاری میزان؛ حامد عطایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تنها یک روز پس از برگزاری سومین و آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام محمدرضا ثلاث در جریان حوادث خیابان گلستان هفتم پاسداران، حکم محکومیت او روز دوشنبه صادر شد.

آگهی

خبرگزاری رسمی قوه قضائیه، میزان به نقل از غلامحسین اسماعیلی، رییس کل دادگستری استان تهران خبر داده که حکم محکومیت راننده اتوبوسی که باعث کشته‌شدن سه نفر از ماموران نیروی انتظامی شده بود از سوی دادگاه کیفری یک تهران صادر و روز جاری به صورت ویژه ابلاغ شد.

خبرگزاری‌های ایران این حکم را قصاص اعلام کرده اند. با ابلاغ این حکم، آقای ثلاث ۲۰ روز برای اعتراض مهلت خواهد داشت. در صورت اعتراض پرونده او به دیوانعالی کشور ارسال می‌شود.

این حکم پس از برگزاری سه جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهم به قتل سه تن از ماموران نیروی انتظامی در حادثه خیابان گلستان هفتم پاسداران به ریاست قاضی کشکولی، در شعبه نهم دادگاه کیفری شماره یک استان تهران صادر شده است.

پیشتر خانواده مقتولان نیز از دادگاه خواسته‌ بودند تا علیه آقای ثلاث حکم قصاص صادر کند.

بیشتر بخوانید:آخرین دفاع متهم حوادث گلستان هفتم: از زندگی خسته‌ام، اعدامم کنید

گفتنی است، در جریان درگیری‌های بهمن ماه گذشته خیابان گلستان هفتم، محل سکونت نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی، بنا به اعلام مقام‌های ایران ۵ تن جان خود را از دست دادند. صدها درویش پس از ضرب و شتم توسط پلیس بازداشت شدند. محمد راجی، یکی از این دراویش در بازداشتگاه پلیس جان باخت. خانواده آقای راجی می‌گویند او در زمان بازداشت، زنده بوده است.

به کانال تلگرام یورنیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جسد محمد ثلاث بدون اذن اولیاء دم در بروجرد دفن شد

پیام نرگس محمدی بدنبال اعدام میلاد زهره‌وند: سازمان ملل برای توقف اعدام در ایران اقدام فوری کند

بازسازی صحنه قتل داریوش مهرجویی و همسرش با حضور ۴ متهم پرونده