دولت خودمختار کرد منطقه عفرین: تا آزادی عفرین می‌جنگیم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دولت خودمختار کرد منطقه عفرین: تا آزادی عفرین می‌جنگیم

دولت خودمختار کرد منطقه عفرین سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تا آزادی عفرین از دست نیروهای ترکیه و متحدانشان خواهد جنگید.

دولت محلی منطقه عفرین سوریه روز یک شنبه در پی تسلط نیروهای ترکیه و ائتلاف مورد حمایتش بر عفرین اعلام کرد که تاکتیک مبارزه را از رویارویی مستقیم با این نیروها به تاکتیک جنگ چریکی تغییر می‌دهند.

عثمان شیخ عیسی از معاون شورای اجرایی عفرین گفته است که نیروهای کرد در سراسر منطقه عفرین به کابوس دائمی نیروهای مورد حمایت ترکیه بدل خواهند شد. وی افزوده است: «نیروهای ما در سراسر منطقه عفرین به موقعیت نیروهای دشمن مان ترکیه و مزدورانش در هر موقعیتی حمله خواهند کرد.»

وی همچنین گفته است که نیروهای کرد مقاومت بی نظیری در عفرین از خود نشان دادند اما مقامات کرد نهایتا تصمیم گرفتند که غیرنظامیان را از عفرین خارج کنند تا مانع رخ دادن یک فاجعه انسانی شوند.

نیروهای نظامی ترکیه و متحدانش روز یکشنبه بعد از ورود به شهر عفرین در شمال سوریه مجسمه کاوه را از وسط میدان شهر پایین کشیدند و پرچم ترکیه را بالا بردند.

بیشتر بخوانید:

از سوی دیگر خبرگزاری آناتولی که موضع دولت ترکیه را بازتاب می‌دهد در گزارشی از کشف و ضبط یک انبار عظیم سلاح و مهمات در عفرین خبر داده و آنرا «متعلق به تروریست‌ها» دانسته است.

خبرگزاری آناتولی با انتشار عکس‌هایی از مهمات کشف شده نوشته است: «نیروهای تُرکیه و ارتش آزاد سوریه از این انبار سلاح‌هایی مانند خمپاره، گلوله‌های مسلسل، ضد تانک، گلوله‌های توپ و تعداد زیادی مهمات دیگر ساخت آمریکا و روسیه را به غنیمت گرفتند. از دیدگان کارشناسان نظامی این حجم عظیم سلاح نشان می‌دهد که تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ قصد داشند آن را به منطقه دیگری منتقل کنند. یک کمپ آموزش سیاسی تروریست ها نیز در روستای "طلف" شناسایی شده است.»

ترکیه حدود دو ماه پیش عملیات موسوم به «شاخه زیتون» را برای کنترل عفرین آغاز کرد و این شهر از پنج روز پیش در محاصره نیروهای ترکیه و متحدانش بود.

هراس ترکیه از پایان جنگ با داعش در سوریه و قدرت گرفتن کردها در شمال سوریه است که می تواند باعث افزایش مطالبات کردهای ترکیه شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید