Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش رسانه های اروپایی به رسوایی حمله به جاسوس سابق روسیه

واکنش رسانه های اروپایی به رسوایی حمله به جاسوس سابق روسیه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واکنش های رسانه ای به این موضوع در دو کشور بریتانیا و روسیه کاملا متفاوت بود.

آگهی

یکشنبه چهارم مارس ، سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روسیه که در بریتانیا زندگی می‌کند، همراه با دخترش یولیا پس از آن که در یک رستوران غذا خوردند، روی نیمکتی در یک مرکز خرید در شهر سالزبری در جنوب بریتانیا بیهوش شدند. واکنش رسانه های اروپا و آمریکا به این اتفاق نکات جالبی را برایمان روشن می کند.

واکنش های رسانه های بریتانیا

روزنامه راست گرای دیلی میرور با محکوم کردن جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر نوشت که او هنوز این حمله روسیه را محکوم نکرده است. در واقع آقای کوربین در پارلمان این حمله به مامورسابق اطلاعاتی روسیه را محکوم کرد اما هیچ گاه صراحتا اعلام نکرد مسئول این حمله روسیه بوده است.

سان دیگر روزنامه راست گرای بریتانیا جرمی کوربین را عروسک خیمه شب بازی پوتین خواند.

گاردین روزنامه مستقل چپ گرا درمصاحبه با یک کارشناس نظامی نوشت گاز مورد استفاده بیهوشی جاسوس روس تنها در روسیه تولید می شود.

جرمی کوربین در صفحه توییتر خود نوشت که مدارک زیادی نشان می دهند که روسیه مسئول این حمله بوده است.

واکنش‌های رسانه‌ها در روسیه

روزنامه های روسیه بیشتر درباره اخراج دیپلمات های روس از بریتانیا مطلب منتشر کردند. دنیس مانتوروف، وزیر اقتصاد روسیه به خبرگزاری های این کشور با انکار حمله به جاسوس روس اعلام کرد که کشورش سال گذشته ذخیره تسلیحات شیمیایی را منهدم کرده است. روزنامه کوساچف، در مطلبی نوشت که رابطه بریتانیا و روسیه هیچگاه تا به این اندازه در دو دهه اخیر تیره و تار نشده است.

روسیاسکا گازتا دولت بریتانیا را مسئول اصلی تنش های اخیر می داند. این روزنامه نوشته است که دولت محافظه کار ترزا می با پیش داوری روسیه را مسئول مستقیم حمله به جاسوس سابق روس معرفی کرد و این موضوع جهان را با تنش های جدید و بیهوده ناشی از آن مواجه کرد.

رسانه‌های آلمان

جنرال آنزایگر، روزنامه چاپ برلین در گزارشی دلیل اصلی افزایش تنشها را تنها و تنها نزدیکی انتخابات روسیه و سوء استفاده کرملین برای محبوبیت بیشتر ولادیمیر پوتین عنوان می کند. نویسنده مقاله این روزنامه با تاکید بر این موضوع می نویسد این حمله نهایتا در داخل روسیه به نفع ولادیمیر پوتین و حامیان او تمام شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرنخی تازه از عملیات مسمومیت جاسوس روس

آیا جنگ مانع ترانزیت نفت روسیه از اوکراین به اروپا شده است؟

هشدار روسیه به ارمنستان: روابط با ناتو باعث بی‌ثباتی در قفقاز و پشیمانی می‌شود