Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دولت‌های اتحادیه اروپا چگونه بودجه سالانه خود را مصرف می‌کنند؟

دولت‌های اتحادیه اروپا چگونه بودجه سالانه خود را مصرف می‌کنند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حمایت اجتماعی و سلامت در بالاترین و امور سرگرمی و فرهنگی و حفاظت از محیط زیست در پائین‌ترین مرتبه تامین بودجه قرار دارند.

آگهی

بر طبق آمار ارائه شده در یوروستات، موسسه آمار اروپا واقع در لوکزامبورگ، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه یورو به طور متوسط ​​بیشترین میزان بودجه خود را به حمایت‌های اجتماعی اختصاص می‌دهند.

داده‌های جمع آوری شده از مقامات دولتی حاکی از این است که سرگرمی، فرهنگ و مذهب، حفاظت از محیط زیست و امور مسکن و شهرداری در ردیف بودجه در پائین‌ترین مرتبه قرار دارند.

۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا هستند که از این میان بلغارستان، کرواسی، جمهوری چک، دانمارک، مجارستان، لهستان، رومانی، سوئد و انگلستان جز منطقه یورو نیستند چرا که از این واحد ارزی استفاده نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید: گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای دنیا برای زندگی در سال ۲۰۱۸ کدامند؟

حمایت اجتماعی

کشورهای شمالی اتحادیه اروپا تقریبا نیمی از بودجه سالانه خود را به این مساله اختصاص می‌دهند. فنلاند با ۴۵.۸٪، دانمارک با ۴۳.۶٪ و سوئد با ۴۱.۷٪ در راس این فهرست قرار دارند.

کشورهای منطقه مدیترانه از جمله فرانسه (۴۳.۳٪)، ایتالیا (۴۲.۷٪) و یونان (۴۱.۵٪) و همچنین آلمان (۴۳.۶٪) نیز هزینه کلانی را صرف این بخش می‌کنند.

ایسلند، مجارستان، کرواسی، جمهوری چک و مالت در انتهای این جدول قرار دارند و بودجه آنها برای حمایت اجتماعی حدود ۳۰٪ است.

سلامت

در این حوزه ایرلند (۱۹.۲٪)، جمهوری چک (۱۸.۹٪)، هلند (۱۷.۷٪) و اسلواکی (۱۷.۷٪) بیشترین مصرف بودجه را به مساله بهداشت، درمان و سلامت اختصاص می‌دهند.

آموزش و پرورش

سوئد با اختصاص ۱۶.۳٪ از بودجه ملی، بالاترین هزینه را در این بخش در میان کشورهای عضو اتحاد اروپا متحمل می‌شود. در مقابل ایتالیا با اختصاص تنها ۷.۹٪ از بودجه خود در بخش آموزش و پرورش در انتهای این فهرست جای گرفته است.

امور نظامی و دفاعی

استونی با اختصاص ۶٪ از کل بودجه سالانه خود برای امور نظامی و دفاعی در صدر این جدول قرار دارد، این در حالی است که این بخش در ردیف بودجه ایسلند عملا جایی ندارد و تنها حدود ۰.۱٪ است.

بیشتر بخوانید: کدام کشورها بیشترین نیروی نظامی را در خارج از مرزهای خود دارند؟

حفاظت از محیط زیست

به نظر می‌رسد در میان کشورهای عضو اتحادیه سه کشور یونان، هلند و مالت پیشگامان حفاظت از محیط زیست در قاره سبز هستند و تقریبا حدود ۳٪ از بودجه خود را صرف آن می‌کنند.

فنلاند، سوئد، قبرس، دانمارک و اتریش کشورهایی هستند که کمترین بودجه را برای حفاظت از محیط زیست در نظر می‌گیرند و این مساله کمتر از یک درصد از بودجه سالانه این کشورها را شامل می‌شود.

حفاظت محیط زیست مجموعه‌ای از مدیریت زباله، کاهش آلودگی، حفاظت از تنوع زیستی و همینطور تحقیق و توسعه را شامل می‌شود.

بیشتر بخوانید: تردد خودروهای دیزلی در کدام شهرهای اروپایی ممنوع می شود؟

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شوخی رئیس جمهوری چک با خبرنگاران: برای ضیافت به سفارت عربستان بروید

نتیجه پژوهش تازه در کنیا: فیل‌ها همدیگر را به اسم صدا می‌زنند

آیا حاضرید در ازای کسر حقوق خودروی برقی اجاره‌ای داشته باشید؟