Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فوتبال؛ صعود هشت تیم از هشت کشور مختلف به مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا

سالزبورگ اتریش از سد دورتموند گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا شد
سالزبورگ اتریش از سد دورتموند گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا شد
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تیم های اتلتیکو مادرید اسپانیا، لاتزیو رم، لایپزیگ آلمان، اسپورتینگ پرتغال، مارسی فرانسه، زسکا مسکو، آرسنال انگلیس و سالزبورگ اتریش در مجموع دو دیدار رفت و برگشت راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند.

آگهی

دیدارهای دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا پنجشنبه شب با انجام هشت مسابقه دنبال شد و در نهایت برای نخستین بار هشت تیم از هشت کشور مختلف اروپایی مجوز حضور در مرحله بعد را دریافت کردند.

در پایان این دیدارها تیم های اتلتیکو مادرید اسپانیا، لاتزیو ایتالیا، لایپزیگ آلمان، اسپورتینگ پرتغال، مارسی فرانسه، زسکا مسکو، آرسنال انگلیس و سالزبورگ اتریش در مجموع دو دیدار رفت و برگشت راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند.

این برای نخستین بار است که تنها یک نماینده از هشت کشور مختلف اروپایی در مرحله یک چهارم نهایی حضور دارد. سال گذشته دو تیم از بلژیک مجوز راهیابی به یک چهارم را دریافت کرده بودند.

در سال ۲۰۱۶ اسپانیا نماینده در مرحله یک چهارم داشت. در سال ۲۰۱۵ کشورهای ایتالیا و اوکراین هر یک دو نماینده داشتند. در سال ۲۰۱۴ دو نماینده از اسپانیا و پرتغال راهی این مرحله شدند. در سال ۲۰۱۳ سه تیم انگلیسی به مرحله یک چهارم صعود کردند که چلسی، یکی از آنها در نهایت به دیدار پایانی راه یافت و قهرمان شد. در سال ۲۰۱۲ نیز سه تیم اسپانیایی و دو تیم آلمانی در بین هشت تیم مرحله یک چهارم نهایی قرار گرفتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوگبا پس از قهرمانی در لیگ اروپا به مکه رفت

منچستر یونایتد قهرمان لیگ اروپا شد

راهیابی منچستر یونایتد و آژاکس به فینال لیگ اروپا