پیام کریستیانو رونالدو به کودکان سوریه: هرگز تسلیم نشوید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  خبرگزاری فرانسه، رویترز
کرستیانو رونالدو
کرستیانو رونالدو   -  Copyright  رویترز

کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید در آستانه هفتمین سالگرد آغاز جنگ داخلی سوریه با انتشار پیامی در صفحات شبکه های اجتماعی خود ازکودکان سوری خواست ایمانشان را حفظ کنند.

ستاره تیم ملی فوتبال پرتغال همراه با پیام خود ویدئویی از حمله به غیرنظامیان در منطقه غوطه شرقی سوریه را نیز منتشر کرد. کریستیانو رونالدو در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «قوی باشید. ایمان داشته باشید. هرگز تسلیم نشوید.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

Be strong. Have faith. Never give up. #7WordsForSyria @savethechildren

Une publication partagée par Cristiano Ronaldo (@cristiano) le

این برنده پنج توپ طلای اروپا از حامیان سازمان غیر دولتی «صندوق نجت کودکان» (Save the Children) است. او تاکنون با اهدای مواد غذایی، البسه و دارو به کودکان سوری کمک کرده است. ستاره تیم فوتبال رئال مادرید از سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون از سازمان «صندوق نجات کودکان» حمایت کرده است.

کریستیانو رونالدو پیش از این در ماه فوریه نیز تصویری از کودکان اقلیت مسلمان روهینگیا که به دلیل سرکوب نیروهای امنیتی میانمار از این کشور می گریزند، منتشر کرده بود. 

بنا به اعلام سازمان «صندوق نجات کودکان» دو میلیون نفر در سوریه از دسترسی به کمک های بشردوستانه محروم هستند. به گفته این سازمان نیمی از این افراد را کودکان تشکیل می دهند. 

بیشتر بخوانید:

منابع بیشتر • صندوق نجات کودکان