هفت سال جنگ داخلی سوریه بیش از «۵۰۰ هزار کشته» برجای گذاشته است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
منطقه غوطه شرقی سوریه
منطقه غوطه شرقی سوریه   -  Copyright  رویترز

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید جنگ داخلی در این کشور تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار کشته بر جا گذاشته است.

بنا به اعلام این سازمان ۵۱۱ هزار نفر از ماه مارس سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون بر اثر درگیری ها در سوریه کشته اند. این گروه از شناسایی ۳۵۰ هزار نفر از کشته شدگان سخن گفته است. به گفته این سازمان هر چند مرگ ۱۶۱ هزار نفر دیگر تائید شده اما این سازمان تاکنون اسامی آنها را به دست نیاورده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه در حالی آمار جدید قربانیان را اعلام کرد که تنها سه روز به هفتمین سالگرد آغاز جنگ داخلی در این کشور باقی مانده است. بنا به اعلام گروه دیده بان حقوق بشر سوریه حدود ۸۵ درصد جان باختگان توسط نیروهای دولتی و متحدان آنها کشته شده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
منطقه غوطه شرقی سوریهرویترز

جیش الاسلام: با روسیه برای خروج مجروحان از غوطه شرقی توافق کردیم

آمار جدید گروه دیده بان حقوق بشر از کشته شدگان جنگ سوریه در حالی اعلام شد که تلاش نیروهای دولتی سوریه برای تصرف منطقه غوطه شرقی ادامه دارد.

گروه جیش الاسلام روز دوشنبه اعلام کرد این گروه با روسیه بر سر خروج مجروحان از منطقه غوطه شرقی به توافق دست یافته است. بنا به اعلام این گروه اسلام‌گرا، تماس‌ها با روسیه برای دستیابی به این توافق از طریق سازمان ملل برقرار شده است.

ارتش روسیه روز یکشنبه از خروج ۵۲ غیرنظامی از جمله ۲۶ کودک از منطقه غوطه شرقی خبر داده بود.

همزمان با پیشروی ارتش سوریه در منطقه غوطه شرقی شورای شهر دوما روز دوشنبه از وضعیت «فاجعه بار» در این شهر سخن گفت. بنا به اعلام این شورا که تحت کنترل مخالفان رژیم سوریه قرار دارد هزاران خانواده اکنون در خیابان های دوما مستقر شده اند. بنا به گزارشها خاکسپاری کشته شدگان در قبرستان دوما به دلیل تشدید حملات هوایی متوقف شده است.

از سوی دیگر ارتش سوریه روز دوشنبه از «کشف کارگاه ساخت سلاح های شیمیایی» در غوطه شرقی خبر داد.

گروه دیده بان حقوق بشر می گوید بیش از ۱۱۰۰ غیرنظامی از زمان آغاز عملیات نیروهای دولتی در منطقه غوطه شرقی کشته شده اند.

بیشتر بخوانید: