Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمریکا: فشار جهانی گسترده کره شمالی را به سمت ما کشاند

مدیر سازمان سیا
مدیر سازمان سیا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  خبرگزاری فرانسه، رویترز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مایک پمپئو، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) از وعده رژیم کره شمالی مبنی بر عدم انجام آزمایش هسته ای و موشکی جدید به عنوان «دستاوردی واقعی» یاد کرد.

آگهی

مقامات دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برنامه ملاقات بین رهبران ایالات متحده و کره شمالی را نتیجه سیاست سختگیرانه واشنگتن در قبال پیونگ یانگ اعلام می کنند.

مایک پمپئو، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) روز یکشنبه از وعده رژیم کره شمالی مبنی بر عدم انجام آزمایش هسته ای و موشکی جدید به عنوان «دستاوردی واقعی» یاد کرد.

مدیر سیا اظهار داشت: «فشار جهانی گسترده بر کره شمالی که تاثیری واقعی بر روی رژیم و اقتصاد این کشور گذاشته باعث شده است کیم جونگ اون به سمت ما بیاید و بگوید مایل به آغاز گفتگو براساس شرایطی است که ایالات متحده پیش از این هرگز به آن دست نیافته بود.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات ایالات متحده با این حال تاکید می کنند فارغ از شروطی که پیونگ یانگ تاکنون پذیرفته است شرط جدیدی را برای انجام ملاقات بین دونالد ترامپ و کیم جونگ اون وضع نخواهند کرد.

اتحادیه اروپا و سازمان ملل نیز مانند آمریکا تحریم های اقتصادی شدیدی را به دلیل برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی علیه این کشور وضع کرده اند.

رئیس جمهوری آمریکا پیش از این ضمن پیش بینی «موفقیت عظیم» گفتگوهای پیش رو با کره شمالی گفته بود: «فکر می کنم آنها به دنبال دستیابی به صلح هستند. به نظرم زمانش فرا رسیده است.»

اظهارات مقامات آمریکایی در مورد دیدار رهبران ایالات متحده و کره شمالی در حالی مطرح می شود که بنا به اعلام دولت کره جنوبی تاکنون همسایه شمالی این کشور به طور رسمی واکنشی به انتشار خبر دیدار آتی دونالد ترامپ و کیم جونگ اون نشان نداده است.

بایک تائه هیون، سخنگوی وزارت وحدت دو کره در دولت کره جنوبی گفت: «احساس می کنم آنها [رژیم کره شمالی] با احتیاط با این مسئله روبرو می شوند و برای تعیین موضع خود به زمان نیاز دارند.»

رسانه های کره شمالی سفر هفته گذشته هیات عالی رتبه کره جنوبی به پیونگ یانگ را پوشش داده بودند اما تاکنون اشاره ای به دعوت کیم جونگ اون از دونالد ترامپ برای مذاکره در مورد برنامه هسته ای کره شمالی نکرده اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار رهبر کره شمالی با خوانندگان پاپ کره جنوبی بعد از کنسرت «بهار می‌آید»

گفتگوی اختصاصی با مسئول مذاکرات محرمانه اتحادیه اروپا با کره شمالی

سازمان ملل: هر گفت‌و‌گویی با کره شمالی باید با مذاکره درباره حقوق بشر همراه باشد