احضار شهردار تهران به علت رقص دختران به مناسبت روز زن

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
احضار شهردار تهران به علت رقص دختران به مناسبت روز زن
کپی رایت  ایسنا

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران روز شنبه نوزدهم اسفند در جلسه شورای معاونان دادسرا از شورای شهر تهران خواست تا بر اقدامات شهردار نظارت کند.

به گزارش ایسنا آقای جعفری دولت آبادی درباره برگزاری مراسم روز زن از سوی شهرداری تهران گفت: «عده‌ای در صدد توجیه برآمده‌اند و از جمله گفته‌اند که رقص توسط چند کودک به عمل آمده است و یا این که، شادی در اسلام حرام نشده است و لذا فاقد اشکال است؛ این توجیهات بی‌اساس است چرا که اسلام با شادی مخالف نیست اما حتما با ابتذال مخالفت دارد».

دادستان تهران در ادامه اظهار داشت که در دادسرای تهران برای شهردار و دیگر عوامل این مراسم پرونده تشکیل شده است و به دادگاه احضار شده‌اند.

دادستان تهران توضیحات محمدعلی نجفی، شهردار تهران را درباره رقص دختران به مناسبت روز زن را مردود دانست و گفت: «بر حسب تحقیقات به عمل آمده، شهردار تهران از مراسم مذکور اطلاع قبلی داشته است». وی اضافه کرد که حتی در صورت عدم آگاهی، آقای نجفی باید به نشانه اعتراض از جلسه خارج می‌شد.

آقای جعفری دولت آبادی رقص دختران را ساختارشکنی دانست و آن را در قالب مراسم رسمی یک ارگان عمومی و با بودجه شهرداری «ابتذال» خواند.

بیشتر بخوانید:جنجال رقص دختران به مناسبت روز زن در حضور شهردار تهران