اردوغان: ترکیه می‌تواند «هر لحظه» وارد مرکز عفرین شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پیشروی شبه نظامیان ارتش آزاد سوریه تحت حمایت ترکیه در شمال عفرین
پیشروی شبه نظامیان ارتش آزاد سوریه تحت حمایت ترکیه در شمال عفرین   -  کپی رایت  عکس از خبرگزاری رویترز

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه از محاصره مناطق مرکزی عفرین خبر داد و گفت که نیروهای نظامی این کشور «هر لحظه می‌توانند وارد مرکز شهرعفرین» شوند.

رئیس جمهوری ترکیه گفت: «هدف ما اکنون شهر عفرین است. ما عفرین را محاصره کرده‌ایم و می‌توانیم هر لحظه وارد این شهر شویم.» وی همچنین افزود: «عملیات ما در عفرین تا خشک شدن این باتلاق ترور ادامه خواهد داشت.»

آقای اردوغان در جمع اعضای حزب حاکم عدالت و توسعه با اشاره به اینکه نیروهای نظامی ترکیه همچنان شش کیلومتر از شهر تصرف شده جندریس تا مرکز عفرین فاصله دارند گفت: «نیروهای ما در حال برطرف کردن آخرین موانع برای رسیدن به مرکزاین شهر هستند.»

رسانه‌‌های دولتی ترکیه روز پنج‌شنبه اعلام کرده بودند که نیروهای ارتش آزاد سوریه تحت حمایت ترکیه و نیروهای نظامی این کشور، شهر «جندریس» یکی از بزرگترین شهرک‌های مسکونی منطقه عفرین واقع در شمال غربی سوریه را تحت کنترل خود درآورده‌اند.

جاده‌ای در منطقه عفرین پس از حمله نیروهای ارتش آزاد سوریه تحت حمایت ترکیه

آژانس خبری آناتولی روز گذشته گزارش کرد که نیروهای ترکیه با عقب راندن نیروهای کرد یگان مدافع خلق از مرکز این شهر کنترل آن‌را در دست گرفتند.

به گزارش این خبرگزاری، ترکیه و متحدانش تا کنون پنج مرکز از هفت منطقه عفرین را تصرف کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

ترکیه عملیات هوایی و زمینی خود بر علیه نیروهای کرد «یگان‌های مدافع خلق» را از ماه ژانویه با عنوان عملیات شاخه زیتون در منطقه عفرین آغاز کرد. آنکارا یگان‌های مدافع خلق (YPG) را گروهی تروریستی و وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه (PKK) می‌داند.