Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

علم‌الهدی: برنامه اخیر برج میلاد نشان داد الگوی جامعه فاطمه زهرا نیست سوفیا لورن است

علم‌الهدی: برنامه اخیر برج میلاد نشان داد الگوی جامعه فاطمه زهرا نیست سوفیا لورن است
Copyright ایرنا
Copyright ایرنا
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علم‌الهدی گفت: «نمی‌شود که توجیه کنید که این‌ها بچه بودند. دختران نوجوان و جوانی که دقیقاً نقطه تحریک بودند، وقیح‌ترین حرکات را انجام دادند. این قابل توجیه نیست.»

آگهی

احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد در سخنانی به رقص دختران در حضور شهردار تهران در برج میلاد واکنش نشان داد و گفت: «این برنامه را برگزار کردند و با رقص یک عده نوجوان و دختر جوان نشان دادند که الگوی جامعه حضرت زهرا نیست بلکه سوفیا لورن است.»

روز سه‌شنبه ۱۵ اسفند، شهرداری تهران مراسمی را با عنوان «همایش بزرگ بانوان شاغل شهرداری» در برج میلاد تهران برگزار کرد که بخشی از آن اختصاص به اجرای موسیقی و رقص دختران داشت؛ دخترانی که خردسال به نظر می‌آمدند.

محمد علی نجفی شهردار تهران بعد از انتشار گسترده این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های اصولگرا، در دستوری خواستار «حفظ شئونات اسلامی» در برنامه‌های شهرداری شد.

اما امروز علم‌الهدی در نماز جمعه مشهد در این رابطه گفت: « حادثه‌ای که اخیراً در برج میلاد تهران اتفاق افتاد، تصادف نبود. یک برنامه‌ریزی حساب‌شده از سوی دشمن بود.»

یک روز بعد از این برنامه در برج میلاد و بازتاب گسترده رقص دختران خردسال،دادستان کل کشور به دادستان تهران دستور تعقیب و پیگیری و برخورد قانونی با کسانیکه را صادر کرده که دادستانی آن‌ها را «هنجارشکنان» و «متخلفین» نامیده است.

بیشتر بخوانید:

امام جمعه مشهد هم با اشاره به این موضوع گفت: « اینکه دادستان غیور تهران اعلام کرد این قضیه باید تحت تعقیب قرار گیرد، به خاطر این است که اگر در کشوری جنگ شود و داخل کشور، جریانی با دشمن همدست شود که پشت جبهه و نیروهای خودی را بکوبد، به این جریان ستون پنجم می‌گویند و اگر یک ستون پنجم تشکیل شد، از نظر دستگاه قضایی خائن‌ترین جریانات در کشور است باید به اشد مجازات محکوم شود.»

این دختران خردسال جلوی شهردار تهران برنامه اجرا کردند

وی از اعضای شورای شهر تهران خواست همه کسانی که در برگزاری این مراسم نقش داشتند، اخراج کرده و از بالا تا پایین از موقعیت‌ها ساقط کنند.

نجفی علاوه بر دستوری که بعد از این جنجال‌ها صادر کرد در حاشیه برنامه‌ای در شهرداری تهران در جمع خبرنگاران گفته بود که سن همه دختر بچه‌هایی که آنجا گل‌‌افشانی کردند، زیر هشت سال بوده است؛ بنابراین از نظر شرعی نیز اشکال شرعی وجود نداشته است.

وی در عین حال افزود: «البته من قبول دارم که بهتر بود آن قسمت از برنامه اجرا نمی‌شد.»

علم‌الهدی درباره این بخش از سخنان شهردار تهران هم اظهار نظر کرد و گفت: «نمی‌شود که توجیه کنید که این‌ها بچه بودند. دختران نوجوان و جوانی که دقیقاً نقطه تحریک بودند، وقیح‌ترین حرکات را انجام دادند. این قابل توجیه نیست.»

وی همچنین به اتفاقی در دهه ۶۰ اشاره کرد و گفت: « یک زنی که شناخته‌شده هم نبود، یک جایی مصاحبه کرده بود و گفته بود الگوی ما اوشین است، حضرت زهرا نیست. امام فرمودند آن زن مرتده است و هرجا دیدید با او برخورد کنید.»

این نخستین بار نیست که اجرای موسیقی توسط زنان باعث انتقاد جریان‌های اصولگرا می‌شود. در یکی از آخرین موردها کنسرت ارکستر ملی اصفهان با خوانندگی سالار عقیلی درحالی در روزهای ۲۲ و ۲۳ دی ۱۳۹۶ روی صحنه رفت که از حضور زنان نوازنده روی سن جلوگیری شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عربستان نوجوانی را که در خیابان ماکارنا رقصیده بود آزاد کرد

زومبا در ایران ممنوع شد

دست‌کم هفت نفر بر اثر سیل در مشهد و فریمان جان باختند