عربستان نوجوانی را که در خیابان ماکارنا رقصیده بود آزاد کرد

عربستان نوجوانی را که در خیابان ماکارنا رقصیده بود آزاد کرد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نوجوان چهارده ساله‌ای که بدلیل رقصیدن در خیابانی در شهر جده و انتشار ویدئوی آن در شبکه‌های اجتماعی دستگیر شده بود، روز چهارشنبه آزاد شد.

براساس گزارشها وزارت کشور عربستان سعودی ضمن تایید آزادی وی تصریح کرده هیچ اتهامی متوجه این نوجوان نشده است. به گفته همین منبع از وی با حضور پدرش سئوال و جواب بعمل آمده و پس از تسلیم یک تعهدنامه به مقامات آزاد شده است.

این نوجوان رسما بدلیل رفتار نامناسب در ملا عام، مختل کردن حرکت خودروها و در نتیجه ایجاد اختلال در نظم عمومی بازداشت شده بود. این نوجوان که هویت وی فاش نشده با رقصیدن پشت چراغ قرمز برای لحظاتی موجب اختلال در رفت و آمد خودرو‌ها شده بود.

شبکه خبری فرانسه ۲۴ با انتشار مطلبی در این زمینه تصریح کرده که این نوجوان پس از بازداشت برای پاسخگویی نسبت به عمل خود در مقابل مقامات دادستانی قرار گرفته بود. به گفته همین منبع مقامات شهر جده در این باره توییتی منتشر کرده که ساعاتی بعد آنرا حذف کرده اند.

براساس گزارشها ویدئوی ۴۵ ثانیه‌ای رقص «ماکارنا» این نوجوان در سال ۲۰۱۶ توسط یک روزنامه نگار بنام احمد العمران ضبط شده و اخیرا برروی شبکه‌های اجتماعی با استقبال خیلی ها روبرو شده بود. همین روزنامه نگار در توییت خود گفته است که «این نوجوان که در خیابان در حال رقصیدن است یک قهرمان محسوب می شود که ما به آن احتیاج داریم.»

Jeddah boy dancing in the middle of Tahlia Street is the hero we need pic.twitter.com/fui9v2UuDF

— Ahmed Al Omran (@ahmed) 19 août 2017

when you’re so afraid of any form of public expression that you would arrest a kid who danced the macarena in public. https://t.co/cnvAh7XH7z

— Hend Amry (@LibyaLiberty) 22 août 2017

قانون مجازات عربستان سعودی، برای افراد خاطی که به سن قانونی نرسیده اند مجازات مشخص و معلومی را در نظر نگرفته و آن را منوط به نظر و حکم قاضی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

علم‌الهدی: برنامه اخیر برج میلاد نشان داد الگوی جامعه فاطمه زهرا نیست سوفیا لورن است

جنجال رقص دختران به مناسبت روز زن در حضور شهردار تهران