ترامپ: شاید برای افتتاح سفارت آمریکا به بیت المقدس بروم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
سفر نخست وزیر اسرائیل به آمریکا
سفر نخست وزیر اسرائیل به آمریکا   -  Copyright  رویترز

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از احتمال سفر خود به بیت المقدس برای افتتاح سفارت ایالات متحده خبر داد.

رئیس جمهوری آمریکا که در کنار نخست وزیر اسرائیل در کاخ سفید سخن می گفت بر رابطه ویژه و نزدیک خود با بنیامین نتانیاهو تاکید کرد. به گفته دونالد ترامپ روابط بین آمریکا و اسرائیل «هیچ گاه به خوبی» اکنون نبوده است.

سفر نخست وزیر اسرائیل به واشنگتن در حالی انجام می شود که پلیس اسرائیل در حال تحقیق در مورد اتهام فساد مالی علیه بنیامین نتانیاهو است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نتانیاهو: ایران بزرگترین چالش پیش روی ما در خاورمیانه است

نخست وزیر اسرائیل در سخنان خود پس از دیدار با دونالد ترامپ بر لزوم مقابله با ایران تاکید کرد. بنیامین نتانیاهو اظهار داشت: «اگر بخواهم به بزرگترین چالش برای ما، برای دو کشورمان و برای همسایگان عرب خودمان در خاورمیانه اشاره کنم این چالش به یک نام خلاصه می شود: ایران!»

به گفته نخست وزیر اسرائیل موضوع ایران محور اصلی مذاکراتش با دونالد ترامپ بوده است. گفتگوی دو طرف یک ساعت بیشتر از آنچه از قبل برنامه ریزی شده بود طول کشید.

رئیس جمهوری آمریکا ماه دسامبر گذشته ضمن به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل از طرح ایالات متحده برای انتقال سفارتخانه خود به این شهر خبر داده بود.

دونالد ترامپ در حالی از احتمال سفرش به بیت المقدس برای شرکت در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در این شهر سخن می گوید که نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل اعلام کرده است در این مراسم شرکت خواهد کرد.

رویترز
رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر اسرائیل به همراه همسرانشانرویترز

نیکی هیلی: به گردن کلفتی سازمان ملل در مقابل اسرائیل پایان می دهیم

سفیر آمریکا در سازمان ملل روز دوشنبه در سخنرانی خود در گردهمایی کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (آی پک) از «گردن کلفتی» سازمان ملل در برابر اسرائیل انتقاد کرد. نیکی هیلی وعده داد که واشنگتن به اینگونه رفتارها در سازمان ملل پایان خواهد داد.

سخنان سفیر آمریکا در سازمان ملل در حالی ایراد شد که ماه دسامبر گذشته ۱۲۸ عضو مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه ای تصمیم دونالد ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را محکوم کردند.

نخست وزیر اسرائیل نیز قرار است روز سه شنبه در گردهمایی کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل سخنرانی کند.

بیشتر بخوانید: