رومانی بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل برسمیت می شناسد

رومانی بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل برسمیت می شناسد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر حزب حاکم در رومانی می گوید کشورش روند انتقال سفارت خانه از تل آویو به بیت المقدس را آغاز خواهد کرد.

آگهی

رهبر حزب حاکم در رومانی اعلام کرد که کشورش سفارت خود در اسراییل را از تل آویوبه بیت المقدس منتقل خواهد کرد.

رهبر حزب سوسیال دموکرات جمعه به خبرنگاران گفت که این تصمیم دولت رومانی است. به این ترتیب رومانی به یکی از اولین کشورهایی تبدیل می شود که پس از ایالات متحده تصمیم پرانتقاد دونالد ترامپ را عملی و سفارت این کشور را به بیت المقدس منتقل می کند.

دونالد ترامپ در ماه دسامبر بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل را برسمیت شناخت. تصمیمی که با انتقادات فراوانی در جهان مواجه شد و هیچ کدام یک از متحدان مقتدر اروپایی امریکا از این تصمیم استقبال نکردند. در اروپا رهبران آلمان، بریتانیا و فرانسه تصمیم دونالد ترامپ را پرضرر و خطرناک خوانده اند.

بیشتر بخوانید:

لیویو دراگنه آ که رهبر حزب سوسیال دموکرات و رییس پارلمان رومانی است ضمن اعلام این مطلب افزود که دولت پارلمان را در جریان انتقال سفارت رومانی در اسراییل قرارداده است.

به گفته وی روند این انتقال بزودی آغاز خواهد شد. کشورهای کمی در جهان خواستار انتقال سفارتخانه خود به بیت المقدس شده اند. یکی دیگر از کشورهایی که از تصمیم ترامپ حمایت و خواستار انتقال سفارتخانه شده است گواتمالا است.

در همین حال وزارت خارجه رومانی و دفتر ریاست جمهوری این کشور طی بیانیه ای از عزم بخارست در اتخاذ مواضع متوازن در روابط با اسرائیل و فلسطین و احترام به قوانین و مصوبه های سازمان ملل خبر داده اند. رییس جمهوری رومانی از همه عوامل حکومت این کشور خواسته در تصمیمات مهم سیاست خارجی تامل بیشتری بخرج دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: شاید برای افتتاح سفارت آمریکا به بیت المقدس بروم

واکنش فلسطینیان به تهدید ترامپ: بیت المقدس فروشی نیست

پس از گواتمالا چه کشورهایی ممکن است سفارت خود را به بیت المقدس منتقل کنند؟