اعتراض قهرمان المپیک به رفتار نژادپرستانه پلیس آلمان

اعتراض قهرمان المپیک به رفتار نژادپرستانه پلیس آلمان
نگارش از Ilia Nick
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این دونده ۳۴ ساله بریتانیایی که سومالیایی‌تبار است ویدئویی منتشر کرده که در آن یک افسر پلیس وی را در فرودگاه هل می‌دهد.

آگهی

محمد فرح، ملقب به «سر مو فرح» دونده مشهور دوی استقامت و قهرمان المپیک به رفتار پلیس فرودگاه در آلمان اعتراض کرد و آن را «آزار نژادپرستانه» خواند.

این دونده ۳۴ ساله بریتانیایی که سومالیایی‌تبار است ویدئویی از خودش منتشر کرده است که در آن پلیس وی را در یک فرودگاه چند بار هل می‌دهد.

او در این ویدئو رو به دوربین می‌گوید: «ناراحت‌کننده است که آزار نژادی را در چنین عصر و زمانه‌ای می‌بینیم،‌‌ آن هم در سال ۲۰۱۸ ! همین جا،‌ داخل یک فرودگاه،‌ ‌دوباره و دوباره اذیتم کردند، در یک فرودگاه آلمان، آنهم فقط برای اینکه سویشرت کلاهدار و گرمکن به تن دارم. »

او می‌افزاید: « طرف،‌ دیوانه‌وار من را هل می‌دهد. این کار آزار و اذیت محض است. نباید به من دست بزنی. می بینید چطور با آدمی رفتار می‌کنند؟ باور کردنی نیست.»

در این ویدئو دیده می‌شود که یک پلیس ابتدا او را به سمت دروازه خروجی پرواز راهنمایی می‌‌کند و بعد پلیس دیگری او را به سمت همان دوازه هل می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

او که برای شش هفته تمرین عازم اردوگاه تمرینی‌اش در اتیوپی بود پیش از رفتن تصاویری از خود و خانواده‌اش را هنگام خداحافظی منتشر کرده بود.

محمد فرح که بیش از شانزده مدال طلا در کارنامه خود دارد،‌ محمد فرح در سال ۲۰۱۳ نشان CBE سومین رتبهٔ عالی شوالیه‌گری را از ملکه بریتانیا دریافت کرده‌است. وی اکنون خود را برای ماراتن لندن که در ماه آوریل برگزار می‌شود آماده می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسلمانان بریتانیا: نگذارید نژادپرستی ما را جدا کند

پایان تعطیلی چندین ساعته فرودگاه هامبورگ؛ گروگان‌گیر تسلیم پلیس آلمان شد

نقض امنیتی در دست بررسی؛ چگونه یک فرد در برلین توانست صدراعظم آلمان را در آغوش بگیرد