مسلمانان بریتانیا: نگذارید نژادپرستی ما را جدا کند

مسلمانان بریتانیا: نگذارید نژادپرستی ما را جدا کند
Copyright 
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس بریتانیا از مردم خواست هر اطلاعاتی درباره خالد مسعود، عامل حمله لندن دارند در اختیار نیروهای امنیتی قرار دهند.

آگهی

پلیس بریتانیا از مردم خواست هر اطلاعاتی درباره خالد مسعود، عامل حمله لندن دارند در اختیار نیروهای امنیتی قرار دهند. به گفته پلیس تحقیقات بر روی انگیزه حمله متمرکز شده است.

پلیس از روز چهارشنبه یازده نفر را در ارتباط با این حمله دستگیر کرد اما روز جمعه شش تن از آنها آزاد شدند. دو نفر از کسانی که هنوز در بازداشتند در بیرمنگام، دو تن در منچستر و نفر پنجم در شرق لندن دستگیر شده اند.

همزمان روز جمعه دهها نیروی پلیس در برابر محلی که همکارشان کشته شد حضور یافتند و با اهدای گل به وی ادای احترام کردند.

صدها نفر نیز با برگزاری تجمع در شهر بیرمنگام یاد قربانیان حمله لندن را گرامی داشتند. آنها پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «نه به اسلام هراسی، نه به جنگ» و «نگذارید نژادپرستی ما را جدا کند.»

سلما یعقوب، فعال مدنی و از برگزارکنندگان این تجمع می گوید: «تندروها می خواهند از اوضاع سو استفاده کنند. خواه تندروهای مذهبی مثل داعش که با این کار می خواهند تصویر قوی و فریبنده ای از خود نشان دهند و نیروهای بیشتری برای سازمان شیطانیشان جذب کنند، خواه تندروهای دست راستی که می خواهند از این حادثه دردناک برای نفرت پراکنی در جامعه بهره ببرند.»

در همین حال مسجد اعظم لندن که بزرگترین مسجد اروپای غربی است در نماز جمعه به قربانیان این حمله ادای احترام کرد. نمازگزاران حمله لندن را محکوم و برای قربانیان و خانواده آنها دعا کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض قهرمان المپیک به رفتار نژادپرستانه پلیس آلمان

پلیس تصویر عامل حمله لندن را منتشر کرد

قربانیان و مجروحان حمله لندن دستکم از ۱۲ ملیت متفاوت بوده اند