مسلمانان بریتانیا: نگذارید نژادپرستی ما را جدا کند

Access to the comments نظرها
نگارش از امید لهبی
مسلمانان بریتانیا: نگذارید نژادپرستی ما را جدا کند

پلیس بریتانیا از مردم خواست هر اطلاعاتی درباره خالد مسعود، عامل حمله لندن دارند در اختیار نیروهای امنیتی قرار دهند. به گفته پلیس تحقیقات بر روی انگیزه حمله متمرکز شده است.

پلیس از روز چهارشنبه یازده نفر را در ارتباط با این حمله دستگیر کرد اما روز جمعه شش تن از آنها آزاد شدند. دو نفر از کسانی که هنوز در بازداشتند در بیرمنگام، دو تن در منچستر و نفر پنجم در شرق لندن دستگیر شده اند.

همزمان روز جمعه دهها نیروی پلیس در برابر محلی که همکارشان کشته شد حضور یافتند و با اهدای گل به وی ادای احترام کردند.

صدها نفر نیز با برگزاری تجمع در شهر بیرمنگام یاد قربانیان حمله لندن را گرامی داشتند. آنها پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «نه به اسلام هراسی، نه به جنگ» و «نگذارید نژادپرستی ما را جدا کند.»

سلما یعقوب، فعال مدنی و از برگزارکنندگان این تجمع می گوید: «تندروها می خواهند از اوضاع سو استفاده کنند. خواه تندروهای مذهبی مثل داعش که با این کار می خواهند تصویر قوی و فریبنده ای از خود نشان دهند و نیروهای بیشتری برای سازمان شیطانیشان جذب کنند، خواه تندروهای دست راستی که می خواهند از این حادثه دردناک برای نفرت پراکنی در جامعه بهره ببرند.»

در همین حال مسجد اعظم لندن که بزرگترین مسجد اروپای غربی است در نماز جمعه به قربانیان این حمله ادای احترام کرد. نمازگزاران حمله لندن را محکوم و برای قربانیان و خانواده آنها دعا کردند.