Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خشونت مرزبانان اسرائیلی علیه ساکنان بورین

خشونت مرزبانان اسرائیلی علیه ساکنان بورین
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک گاز اشک‌آور در خانه‌ای فرود آمد که خانواده‌ای پرتعداد در آن زندگی می‌کردند و شماری از ساکنان را دچار جراحت و آسیب‌ تنفسی کرد.

آگهی

خشونت‌ها علیه ساکنان بورین در نزدیکی نابلس این هفته نیز ادامه یافت. به گفته ساکنان محلی عصر روز سه‌شنبه سربازان و افسران پلیس مرزی اسرائیل با حضور در محدوده روستای فلسطینی بورین به سمت شماری از جوانان فلسطینی که در محل حضور داشتند گاز اشک‌آور و نارنجک صوتی پرتاب کردند.

یکی از این گازهای اشک‌آور در خانه‌ای فرود آمد که خانواده پرتعدادی در آن زندگی می‌کنند و شماری از ساکنان را دچار جراحت و آسیب‌دیدگی تنفسی کرد.

سربازان پلیس مرزی حتی زمانیکه ساکنان از آمبولانسی که به کمکشان آمده بود پیاده شدند دوباره به سمت آنها گاز اشک‌آور پرتاب کردند. در ویدئویی که گروه «یش‌دین» از این واقعه گرفته است، دیده می‌شود که وقتی یک زوج فلسطینی به همراه فرزند خردسالشان به سوی خانه می‌دوند سربازان اسرائیلی به سمت آنها نارنجک صوتی پرتاب می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

در هفته‌های گذشته مجموعه‌ای از اعمال خشونت‌بار علیه فلسطینی‌های ساکن این منطقه صورت گرفته است؛ منطقه‌ای که در نزدیکی شهرک اسرائیلی «ییتزار» قرار دارد. برخی دیگر از این خشونتها عبارت بودند از پرتاب سنگ به سوی خانه‌ فلسطینی‌ها، شلیک تیر هوایی در نزدیکی آنها، و حتی کشتن تعدادی از احشام یکی از چوپانان فلسطینی.

شهرک «ییتزار» طبق قوانین بین‌المللی غیرقانونی شناخته می‌شود اما دولت اسرائیل آن را به رسمیت می‌شناسد. ساکنان این شهرک از جمله تندروترین شهروندان اسرائیل به شمار می‌روند. آنها بارها با ساکنان فلسطینی همجوار خود و حتی نیروهای امنیتی اسرائیلی درگیر شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دفاع اسرائیل: تک تیراندازی که به سمت معترض فلسطینی شلیک کرد شایسته مدال است

تظاهرات در بیت المقدس در مخالفت با برچیدن شهرک اسرائیلی امونا

اوج‌گیری تنش با حوثی‌ها پس از نخستین حمله اسرائیل به خاک یمن؛ موشک شلیک شده به ایلات سرنگون شد