کشته شدن ۸ سرباز ترکیه در منطقه عفرین سوریه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نیروهای ارتش آزاد سوریه تحت حمایت ترکیه در شهر عفرین
نیروهای ارتش آزاد سوریه تحت حمایت ترکیه در شهر عفرین   -  کپی رایت  منبع: رویترز

ارتش ترکیه اعلام کرد که هشت سرباز این کشور در منطقه عفرین در خاک سوریه کشته و ۱۳ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش رویترز به نقل از ارتش ترکیه، زخمی‌شدگان طی تبادل آتش پنجشنبه یکم مارس درعفرین بلافاصله برای درمان از منطقه بیرون آورده شدند.

حمله نیروهای ترکیه به منطقه عفرین در ماه ژانویه و در قالب عملیات «شاخه زیتون» آغاز شد. آنکارا هدف این عملیات را پاکسازی مناطق مرزی خود از نیروهای کرد یگان مدافع خلق (YPG) اعلام کرده است.

ترکیه می‌گوید که ارتش و نیروهای تحت حمایت این کشور از زمان آغاز حملات، ۱۱۵ نقطه استراتژیک و ۸۷ روستای عفرین را گرفته‌اند.

آنکارا یگان‌های مدافع خلق (YPG) را گروهی تروریستی و وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه (PKK) می‌داند.

بیشتر بخوانید:نبرد عفرین سوریه؛ تلفات جانی شبه‌نظامیان کُرد و ارتش ترکیه

حمله هوایی ترکیه به نیروهای طرفدار بشار اسد

دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز جمعه از حمله هوایی ترکیه به نیروهای هوادار دولت سوریه در روستایی در شمال منطقه عفرین و کشته شدن دست‌کم ۱۷ نفر در نتیجه این حملات خبر دادند.

به گفته این نهاد مستقر در لندن، از میان کشته شدگان حمله هوایی ترکیه، سه نفر از نیروهای یگان‌های مدافع خلق و بقیه کشته‌شدگان از نیروهای حامی دولت بشار اسد بوده‌اند که از هفته پیش با هدف عقب راندن ترکیه از خاک سوریه وارد عفرین شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

با وجود اینکه مقامات ارتش ترکیه در رابطه با این گزارش اظهار نظری نکرده اند اما خبرگزاری رسمی دولت ترکیه روز جمعه گزارش داد که در حمله‌ای دیگر توسط هلیکوپترهای ارتش این کشور به غرب عفرین، دست‌کم ۹ نفر از اعضای یگان‌های مدافع خلق کشته شده اند.