بازداشت دختران هوادار تیم‌های استقلال و پرسپولیس پیش از ورود به ورزشگاه

بازداشت دختران هوادار تیم‌های استقلال و پرسپولیس پیش از ورود به ورزشگاه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش رسانه‌های ایران، یک خانم با پرچم استقلال و یک هوادار خانم تیم پرسپولیس که برای تماشای دربی ۸۶ تهران، قصد ورود به ورزشگاه را داشتند «توسط ماموران نیروی انتظامی» شناسایی و بازداشت شدند.

آگهی

تعدادی از زنان و دختران هوادار تیم‌های استقلال و پرسپولیس که قصد ورود به ورزشگاه آزادی برای دیدن دربی را داشتند بازداشت شدند. 

خبرگزاری تسنیم نوشت که یک خانم با پرچم استقلال و یک هوادار خانم تیم پرسپولیس که برای تماشای دربی ۸۶ قصد ورود به ورزشگاه را داشتند «توسط ماموران نیروی انتظامی» شناسایی و بازداشت شدند. از هویت این دختران هواداران فوتبال اطلاعی در دست نیست.

از سوی دیگر، سخنگوی وزارت کشور با رد خبر بازداشت شدن زنان علاقه‌مند به فوتبال گفت که آن‌ها به «محل مناسبی هدایت شده اند.» خبرگزاری ایسنا به نقل از سلمان سامانی گزارش کرد: «بر اساس آخرین گزارش حدود ۳۵ نفر از بانوان که امروز برای مشاهده مسابقه فوتبال به ورزشگاه آزادی مراجعه کرده بودند توسط ماموران نیروی انتظامی به محل مناسبی هدایت شدند.»

او بازداشت این افراد را تکذیب کرد و افزود: « این بانوان هم‌اکنون در محل مناسبی نگهداری می‌شوند که پس از اتمام بازی راهی منزل خواهند شد.»

با این حال، الناز محمدی خبرنگار روزنامه شهروند که روبروی بازداشتگاه وزرا حضور دارد با انتشار عکسی از خانواده‌های این دختران توضیح داد: «خانواده‌های زنان بازداشتی، روبروی بازداشتگاه وزرا؛ گفته‌اند آنها را ساعت ۸ آزاد می‌کنند.»

این خبرنگار در توییت دیگری با انتشار عکس یکی از زنان آزاد شده نوشت: «زنان ورزشگاه یکی یکی در حال آزاد شدن هستند.»

همچنین طیبه سیاوشی نماینده مجلس هم در توییتی از آزادی تمام دختران بازداشتی امروز خبر داد.

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال امروز پنجشنبه دهم اسفند همزمان با برگزاری دربی پایتخت در مراسم روز جهانی فوتبال زنان شرکت کرده بود. به گزارش ایسنا وی در این مراسم گفت: «سرمایه‌گذاری در فوتبال بانوان از اولویت‌های فیفا است و با ایران شریک هستیم. من چهار دختر دارم و اگر فوتبال بانوان را ارتقا ندهم شاید اجازه ندهند به خانه برگردم.»

گفته می‌شود که همزمان با حضور رئیس فیفا در ورزشگاه آزادی به چندین خبرنگار زن نیز اجازه حضور در این ورزشگاه داده شده است.

روزنامه همشهری در هفته گذشته گزارش کرده بود که یکی از انگیزه‌های اصلی سفر جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا در ایران، مذاکره درباره اجازه حضور زنان در ورزشگاه‌ها خواهد بود.

زنان دیگری نیز در شبکه‌های اجتماعی روایت می‌کنند که نیروهای گشت ارشاد حتی حضور آنان در اطراف ورزشگاه را تحمل نکرده و به بازداشت تهدیدشان می‌کند.

دختران هوادار فوتبال (عکس از خبرگزاری برنا، عکاس: سکینه سلیمی)

در ماه‌های اخیر برخی دختران هوادار فوتبال با تغییر چهره و گریم مردانه موفق به ورود به ورزشگاه شدند. اما بحث درباره حضور زنان برای تماشای مسابقات فوتبال از سال‌ها پیش ادامه دارد.

بیشتر بخوانید: روایت دختر پرسپولیسی که با تغییر قیافه به ورزشگاه آزادی رفت: لحظه ورود گریه‌ ام گرفت

همشهری ورزشی نیز تیتر و عکس اول امروز خود را به موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای تماشای فوتبال اختصاص داده و نوشته اشت که «بعد از بسکتبال، تلاش‌ها برای باز شدن درهای استادیوم های فوتبال به‌روی زنان بیشتر شده است.»

حبیب رضایی، بازیگر سینما در حساب توئیتری خود با انتشار عکس صفحه اول روزنامه همشهری نوشته است: «به قول اقای نقیبی یک تیترهوشمندانه و به زعم نگارنده عبارتی که باید از سوال به خبر برسد و خیلی زود ورزشگاها واقعا به بخشی از جامعه تبدیل شوند نه مثل الان، ناقص و ناتمام.»

خبرآنلاین نیز در حساب توئیتری خود عکسی از حضور زنان در ورزشگاه امجدیه برای تماشای مسابقه فوتبال در دهه ۴۰ شمسی منتشر کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ابتکار: زنان ایرانی حتما برای بازی پرسپولیس در ورزشگاه حضور می‌یابند

توقف دوباره استقلال، آبی‌ها به رده یازدهم جدول رسیدند

جدایی یحیی گل‌محمدی از پرسپولیس؛ مربی که در کلاس معرفت به بازیکنان تیم ملی نمره صفر داده بود