Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

طالبان: خواستار مذاکرات صلح با آمریکا هستیم

 طالبان: خواستار مذاکرات صلح با آمریکا هستیم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طالبان از «مردم آمریکا» و «نمایندگان صلح دوست کنگره» خواسته است به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا فشار وارد کنند که با آنها وارد مذاکره شود.

آگهی

گروه طالبان افغانستان در اقدامی غیر منتظره خواستار آغاز مذاکرات صلح با دولت آمریکا شد.

طالبان با انتشار نامه ای سرگشاده خواستار مذاکرات صلح شده و از «مردم آمریکا» و «نمایندگان صلح دوست کنگره» خواسته است که به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا فشار وارد کنند که با آنها وارد مذاکره شود.

این نامه که از سوی ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان منتشر شده در شرایطی از گفتگو برای صلح سخن می گوید که نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا و نیروهای ارتش افغانستان در چند ماه اخیر یکی از وخیم ترین شرایط بمب گذاری انتحاری و حملات طالبان را پشت سر گذاشته اند. وضعیتی که تنها در کابل در ماه گذشته باعث کشته شدن دست کم ۱۵۰ غیر نظامی شد.

طالبان در نامه سرگشاده خود نوشته است که اگر سیاست استفاده از زور برای یکصد سال دیگر هم ادامه یابد، نتیجه همان خواهد بود که در ۶ ماه گذشته و زمان آغاز استراتژی جدید ترامپ در افغانستان مشاهده کرده اید.

بیشتر بخوانید:

دولت دونالد ترامپ پیام های متفاوتی درباره آمادگی آمریکا برای تماس با طالبان ارسال کرده است با این حال دولت ترامپ اصرار داد که مذاکرات اساسی باید توسط دولت افغانستان برگزار شود.

این نامه ۲۸۰۰ کلمه ای تلاش دارد که مردم آمریکا را متقاعد کند که جنگ غیر قابل تحمل است. طالبان در این نامه ادعا کرده است که ۳۵۴۶ سرباز آمریکایی و خارجی را در افغانستان کشته است و تولید هروئین در سال ۲۰۱۷ در حد ۸۷ درصد افزایش یافته است. این نامه خطاب به مردم آمریکا می گوید که دهها میلیارد دلار پولی که از مالیات شما جمع شده است به افغانستان می آید تا به دزدان و قاتلان پرداخت شود.

این نامه اشاره می کند که «جامعه بین المللی»‌ از «مقاومت موثر ما حمایت می کند». به نوشته گاردین احتمالا اشاره این بخش از نامه به حمایت ایران و روسیه از گروه طالبان است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افغانستان؛ زنان ولایت هلمند به کاروان صلح با طالبان پیوستند

«موزه انتحاری» طالبان در افغانستان؛ مین مغناطیسی و بمب کنار جاده‌ای به جای اشیاء باستانی

طالبان ورزشکاران زن تیم المپیک افغانستان را به رسمیت نمی‌شناسد