پزشکی قانونی دوبی: سری‌دیوی غرق شده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
Sridevi
Sridevi   -  Copyright  REUTERS/Mark Blinch

پزشکی قانونی دوبی روز دوشنبه اعلام کرد که سری‌دیوی کاپور، ستاره مشهور بالیوود در پی حادثه‌ای غرق شده است.

این خبر در حالی اعلام شد که طرفداران این بازیگر مشهور هند روز دوشنبه در انتظار رسیدن پیکر بی‌جان او از دوبی به شهر بمبئی بودند.

سری‌دیوی که برای شرکت در یک جشن عروسیِ خانوادگی در دوبی به سر می‌برد، روز شنبه در ساعت ۲۳ به وقت محلی درگذشت. پیش‌تر علت مرگ او حمۀ قلبی اعلام شده بود.

سری‌دیوی در زمان فوت ۵۴ سال سن داشت. او طی ۵ دهه فعالیت هنری خود در حدود ۳۰۰ فیلم به ایفای نقش پرداخت و یکی از معدود ستاره‌های زن این کشور بود که فیلم‌هایش بدون حمایت یک قهرمان مرد، در گیشه از موفقیت بالایی برخوردار بود.

بسیاری از چهره‌های مشهور سینمایی و ورزشی، همچنین رهبران سیاسی به خبر درگذشت او واکنش نشان دادند. از جمله نارندرا مودی، نخست وزیر هند و رام نات کوویند، رئیس جمهوری این کشور که در پیامی اعلام کرد: «مرگ او میلیون‌ها طرفدار را دلشکسته کرد».

سری‌دیوی از چهار سالگی بازیگری را آغاز کرد و در ۱۳ سالگی برای ایفای نقش پیچیدۀ زنی انتخاب شد که قصد داشت انتقام مرگ عاشق خود را بگیرد.

او از سال ۱۹۷۸ میلادی به دنیای فیلم‌های بالیوود قدم گذاشت و بسرعت به یکی از بزرگترین ستاره‌های فیلم‌های مشهور هندی تبدیل شد.

سری‌دیوی در فیلم‌هایی به زبان‌های تامیل، تلوگو، مالایالام، کانادها و هندی به ایفای نقش می‌پرداخت و دولت هند در سال ۲۰۱۳ میلادی به او نشان پادما شری (Padma Shri)، چهارمین نشان عالی غیرنظامی هند را اعطا کرد.

بدنبال اعلام خبر درگذشت او، بسیاری از طرفدارانش در اطراف خانه‌اش در شهر بمبئی گرد آمدند.