مرکل و ماکرون از پوتین خواستند برای آتش‌بس در غوطه شرقی همکاری کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مرکل و ماکرون از پوتین خواستند برای آتش‌بس در غوطه شرقی همکاری کند

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه از ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه خواستند برای تصویب قطنعامه آتش بس در غوطه شرقی با شورای امنیت سازمان ملل متحد همکاری کند.

روسای جمهوری فرانسه و آلمان از روسیه خواسته اند به متوقف کردن بمباران غوطه شرقی که در کنترل مخالفان بشار اسد است کمک کند.

غوطه شرقی یک هفته است که بشدت از سوی نیروی هوایی دولت بشار اسد مورد حملات هوایی قرار گرفته است که طی آن بیش از ۴۶۰ کشته شده اند که اکثر آنها افراد غیرنظامی بویژه کودکان هستند.

اعضای شورای امنیت روز جمعه نتوانستند روی مفاد قطعنامه ‍پیشنهادی آتش بس توافق کنند و قرار است امروز شنبه بحث بر سر این قطعنامه ادامه یابد.

بیشتر بخوانید:‌

در پی عدم توافق اعضای شورای امنیت سازمان ملل متعهد بر سر تصویب قطنامه آتش بس در غوطه شرقی، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه جمعه شب در واکنشی گفت که امیدوار بوده که قطعنامه آتش بس تصویب شود.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین گفته است در صورتی که تصویب قطعنامه غیرممکن شود او به میانجیگریش در بحران سوریه ادامه می دهد.

غوطه شرقی در شرق دمشق پایتخت سوریه واقع است و آخرین منطقه حومه دمشق به حساب می آید که هنوز در کنترل مخالفان دولت می باشد. به گفته سازمان ملل متحد حدور ۴۰۰ هزار نفر در این منطقه در جنگ میان نیروهای بشار اسد و مخالفان گیر افتاده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید