مانی حقیقی: از اظهارنظر سیاسی لیلا حاتمی حمایت می کنم

مانی حقیقی، کارگردان فیلم «خوک»
مانی حقیقی، کارگردان فیلم «خوک»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مانی حقیقی در مصاحبه اختصاصی با یورونیوز گفت: «نمی خواهم جای او [لیلا حاتمی] سخن بگویم اما به نظرم حرفی منطقی مطرح کرد. به نظرم حق شهروندان برای تظاهرات باید حفظ شود. این کل حرفی بود که او زد و من با این نظرش موافقم.»

آگهی

مانی حقیقی، کارگردان فیلم «خوک» که در جشنواره فیلم برلین به نمایش در آمده است می گوید از سخنان لیلا حاتمی، هنرپیشه این فیلم در مورد نحوه برخورد با تظاهرکنندگان ایرانی حمایت می کند.

لیلا حاتمی در جشنواره فیلم برلین گفته بود: «مایلم از این فرصت استفاده کنم و مراتب خشم و تاسف خودم بابت نحوه رفتار اخیر با تظاهرکنندگان در ایران را ابراز کنم.»

کارگردان فیلم «خوک» در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز در مورد سخنان لیلا حاتمی اظهار داشت: «من مخالفتی با اظهارنظر در مورد موضوعات سیاسی ندارم اما برای اینکه موضوع روشن باشد بگویم که مشکل محتوای کسل کننده پرسشهای مطرح شده است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مانی حقیقی افزود: «نمی خواهم جای او [لیلا حاتمی] سخن بگویم اما به نظرم حرف معقولی مطرح کرد. به نظرم حق شهروندان برای تظاهرات باید حفظ شود. این کل حرفی بود که او زد و من با این نظرش موافقم.»

کارگردان فیلم «خوک» در ادامه درباره موضوع فیلمش گفت: «یکی از اهداف من نمایش گزینه های جایگزین شرایط فعلی است. ما آنها را تنها به عنوان گزینه جایگزین مطرح می کنیم و مردم ضمن نگاه به آن درخواهند یافت که جهان می تواند به این شکل نیز باشد و در مناطق دیگر دنیا به این شکل است. هدف این است که مردم به آن نگاه کنند و در مورد آن بیاموزند و در نهایت تصمیم بگیرند که می خواهند به آن شکل زندگی کنند یا خیر. شما مجبور نیستید زندگی کنونی خود را داشته باشید! از انتخاب های پیش روی خود آگاه باشید و سپس گزینه مطلوبتان را انتخاب کنید. این بخشی حیاتی از کاری است که ما انجام می دهیم.»

این سینماگر ایرانی در مورد نسبت هنرمند با موضع گیری سیاسی نیز گفت: «به عنوان یک هنرمند شما به راحتی ممکن است به واسطه رویدادهای سیاسی تبدیل به برده شوید. شما می توانید سیاسی باشید بدون اینکه طرز فکر ایدئولوژیک داشته باشید. هدف همین است! شما می توانید آزادانه مواضع سیاسی خودتان را انتخاب کنید بدون اینکه خود را در مسئله غرق کنید و همواره نسبت به ژرف ترین اعتقادات خود نگاهی انتقادی داشته باشید زیرا در غیاب شک و تردید این تهدید به شکل گسترده ای وجود دارد که به دام نظریه پردازی بیافتید! امری که خیلی خطرناک است.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خرس طلایی برلین به «لمسم نکن» رسید

گزارش تصویری ازحضور کارگردان و بازیگران فیلم «خوک» در برلیناله

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد