کشف ۳۸۹ کیلو کوکائین در سفارت روسیه در آرژانتین

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کشف ۳۸۹ کیلو کوکائین در سفارت روسیه در آرژانتین

شش عضو یک باند قاچاق مواد مخدر بعد از کشف ۳۸۹ کیلوگرم کوکائین در سفارت روسیه در شهر «بوئنوس آیرس» در آرژانتین دستگیر شدند. 

وزیر امنیت آرژانتین خانم پاتریشیا بالریک در یک کنفرانس مطبوعاتی تلویزیونی روز پنج شنبه ۲۲ دسامبر اعلام کرد:« ما موفق به فروپاشی یک باند قاچاق مواد مخدر که بین کشورهای آرژانتین، روسیه و آلمان در حال فعالیت بودند، شدیم».

در پی اعلام کشف ۱۶چمدان پر از کوکائین در مدرسه ای واقع در سفارت روسیه در بوئنوس آیرس توسط سفیر روسیه در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶عملیات مشترک پلیس روسیه و آرژانتین آغاز شد. این عملیات که بیش از یک سال به طول انجامید با دستگیری شش نفر پایان یافت.

بیشتر بخوانید: اروپا؛ افزایش نرخ مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر

سفیر روسیه، ویکتور کورونلی، پلیس های مرزی آرژانتین را مخفیانه به مدرسه برد و نیروهای پلیس کوکائین را خالی و چمدان را با آرد پر کرده و دستگاه های ردیابی را در آنها جا سازی کردند.

خانم بالریک در ادامه گفت: «مواد مخدر هرگز به روسیه نرسید. تنها چمدان های پر از آرد وارد روسیه شد».

سه افسر گمرک آرژانتین بر ارسال محموله به روسیه نظارت کردند و در نهایت دو مرد روسی که برای تحویل گرفتن چمدان ها آمده بودند، دستگیر شدند.

یکی از اعضای این باند قاچاق مواد مخدر که درآلمان به سر می برد و تحت پیگرد پلیس بین الملل (اینترپل) است مسئولیت خرید کوکائین را بر عهده داشته و آن را توسط آشنای خود در سفارت روسیه به آرژانتین فرستاده بود. هماهنگی های لازم برای این نقل و انتقال توسط یک دیپلمات سابق سفارت انجام شده بود که در طی عملیات در آپارتمان خود در مسکو دستگیر شد.

مقامات آگاه ارزش این محموله مخدر را شصت و یک میلیون دلار تخمین زده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید