Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تقاضای بی‎سابقه برای کوکایین؛ بزرگترین محموله قاچاق در آلمان و اروپا

تقاضای بی‎سابقه برای کوکایین؛ بزرگترین محموله قاچاق در آلمان و اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس فدرال آلمان طی گزارشی اعلام کرد سال ۲۰۱۷ سال رکورد کشف و ضبط محموله های کوکایین در آلمان بوده است.

آگهی

پلیس فدرال آلمان با انتشار بیلان سال ۲۰۱۷ اعلام کرده است در این سال بیشتر از ۷ تن کوکایین کشف و ضبط شده است. به گفته پلیس آلمان این مقدار از محموله ضبط شده کوکایین رکوردی جدید برای این کشور است. آمریکای جنوبی مبدا این محموله های کوکایین عنوان شده است.

اداره مبارزه با جرایم جنایی آلمان در این گزارش به کشف ۶۴۱ تنی کوکایین در جهان اشاره کرده است و در این صورت بیشتر از ۶۰ تن نسبت به سال گذشته(۵۸۱ تن) کوکایین در جهان کشف و ضبط شده است.

پلیس آلمان در سال ۲۰۱۷ عملیات گسترده ای را علیه قاچاقچیان مواد مخدر انجام داده است و در یکی از مهمترین آنها در ژوییه سال جاری میلادی نزدیک به ۴ تن محموله کوکایین در شهر هامبورگ کشف و ضبط شد. پلیس آلمان ارزش این محموله را ۸۰۰ میلیون یورو اعلام کرده است.

کریستین هوپی مسئول بخش مبارزه با مواد مخدر آلمان می گوید دلیل اصلی افزایش قاچاق کوکایین افزایش بی سابقه تقاضا در قاره سبز است. تقاضا برای مصرف کوکایین خصوصا در رده سنی ۲۰ تا ۵۰ سال افزایش یافته است و کارتل های بزرگ مواد مخدر در آمریکای جنوبی هم تولید این ماده مخدر را افزایش داده اند.

پلیس فدرال آلمان می گوید کوکایین معمولا از طریق واردات محموله های غذایی از آمریکای جنوبی وارد اروپا می شود. کشتی های تجاری مهمترین وسیله صادرات کوکایین هستند و قاچاقچیان مواد مخدر در بنادر با خرید کارکنان و ماموران گمرک و کنترل کالا، کوکایین را وارد چرخه بازار می کنند. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف ۳۸۹ کیلو کوکائین در سفارت روسیه در آرژانتین

کشف صدها کیلوگرم کوکائین در آناناس تازه

راه اندازی نخستین مرکز بهداشتی استفاده از مواد مخدر در فرانسه