Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آکسفام؛ عذرخواهی در پارلمان بریتانیا و افشای موارد جدید رفتار نامناسب جنسی

آکسفام؛ عذرخواهی در پارلمان بریتانیا و افشای موارد جدید رفتار نامناسب جنسی
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مارک گولدرینگ، مدیر کل سازمان امدادرسانی بین المللی آکسفام در جمع اعضای یک کمیسیون پارلمانی بریتانیا تصریح کرد: «شانزده مورد از بیست و شش رفتار نامناسب جنسی گزارش شده مربوط به برنامه های بین المللی این سازمان است که از وقوع رسوایی هایی جدید حکایت دارد.»

آگهی

آکسفام، سازمان بین المللی امدادرسانی که بخشی از منابع مالی آن توسط دولت بریتانیا تامین می شود از موارد جدید رفتار جنسی نامناسب توسط کارمندانش خبر داد.

در پی برملا شدن رسوایی جنسی در میان برخی از کارمندان اکسفام که سال ۲۰۱۰ برای کمک به زلزله زندگان هائیتی به این کشور اعزام شده بودند، مدیر کل این موسسه خیریه بریتانیایی روز سه شنبه اعلام کرد گزارشی مبنی بر تایید بیست و شش مورد جدید از رفتار جنسی نامناسب را دریافت کرده است.

مارک گولدرینگ، مدیر کل سازمان امدادرسانی بین المللی آکسفام در جمع اعضای یک کمیسیون پارلمانی بریتانیا تصریح کرد: «شانزده مورد از بیست و شش رفتار نامناسب جنسی گزارش شده مربوط به برنامه های بین المللی این سازمان است که از وقوع رسوایی هایی جدید حکایت دارد و بقیه موارد از نظر زمانی به عقب تر باز می گردد.»

افشای موارد جدید رفتار نامناسب جنسی کارمندان آکسفام توسط مدیر کل این سازمان خیریه در حالی صورت می گیرد که وی روز سه شنبه با حضور در یک کمیسیون پارلمانی بریتانیا به صورت رسمی از رسوایی های اخیر گزارش شده در جریان ماموریت اعضای این موسسه در هائیتی عذر خواهی کرد. آقای گولدرینگ همچنین به دلیل اظهارات قبلی خود و تنی چند از مسئولان این سازمان که به نوعی تلاش برای کم اهمیت جلوه دادن این رسوایی برداشت شده بود از نمایندگان پارلمان بریتانیا عذرخواهی کرد.

بیشتر بخوانید: رسوایی جنسی و مالی سازمان خیریه آکسفام را از کمک دولتی محروم می‌کند

انتشار گزارشی از سوء استفاده جنسی هیئت مامور سازمان غیر دولتی آکسفام به مناطق زلزله زده کشور هائیتی مسئولان این سازمان را بر آن داشت تا تحت فشار رسانه ای و افکار عمومی ضمن اخراج برخی از افراد دخیل در این رسوایی مجبور به عذرخواهی شود. بر اساس این گزارش یکی از مسئولان هیئت اعزامی آکسفام به تامین مالی تعدادی روسپی و تنی چند از کارماندان نیز به تهدید و آزار جنسی متهم شده اند.

دولت بریتانیا نیز ضمن ابراز تاسف و نگرانی از این رویداد اعلام کرده بود ادامه کمک‌های مالی به این سازمان پس از این منوط به دریافت توضیحات بیشتر و قانع کننده از سوی مدیران آکسفام است. به نوشته روزنامه تایمز این سازمان با اطلاع قبلی از این رسوایی سعی کرد با اخراج چند تن از کارمندان خود قضیه را مسکوت بگذارد.

در پی تحقیقات صورت گرفته پس از انتشار این گزارش هفت کارمند آکسفام مجبور به ترک این سازمان شدند. برخی دیگر از متهمان این رسوایی جدا از مراجعه به روسپی ها به آزار و تهدید دیگر کارکنان همین سازمان متهم شده بودند.

رسوایی جنسی پس از خبر ساز شدن در میان طبقه سیاسی و دولتمردان بریتانیا اینک دامن موسسات خیریه و سازمان های بشر دوستانه این کشور را گرفته است. صندوق نجات کودکان Save the Children از جمله این موسسات است که یکی از کارمندان آن پس از رفتار نامناسب جنسی بر ضد یکی از همکاران زن خود بدون تنبیه و مجازات اجازه یافت از این سازمان برود.

ویروس رسوایی جنسی در میان سازمان های خیریه پس از بریتانیا به موسسات فرانسه نیز منتقل شد. پزشکان بدون مرز، نهاد امداد رسان بین المللی که مقر آن در ژنو است به تازگی از برملا شدن بیست و چهار مورد آزار و یا سوء استفاده جنسی که عاملان آن کارمندان زیر مجموعه اش بوده اند، خبر داده است.

بیشتر بخوانید: بحران رسوایی جنسی به پزشکان بدون مرز رسید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران رسوایی جنسی به پزشکان بدون مرز رسید

اتهام رسوایی جنسی وزیر منطقه‌ای بریتانیا را به کام مرگ برد

استعفای نایب رئیس مجلس اعیان بریتانیا در پی رسوایی جنسی