اتهام رسوایی جنسی وزیر منطقه‌ای بریتانیا را به کام مرگ برد

اتهام رسوایی جنسی وزیر منطقه‌ای بریتانیا را به کام مرگ برد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جسد یک وزیر سابق منطقه‌ای بریتانیا که پیشتر اتهام رسوایی جنسی برضد او عرصه سیاسی این کشور را به لرزه انداخته بود چند روز پس از استعفا از سمتش پیدا شد.

خبرگزاری پرس اسوسییشن با اعلام این خبر از عنوان خودکشی استفاده کرده است.

کارل سرجنت، وزیر مشاور در امور جوامع و کودکان در دولت منطقه ای ولز پس از اتهام های وارده به وی روز سوم نوامبر مجبور به استعفا از سمت خود شد. وی همچنین پیشتر از عضویت در حزب کارگر بریتانیا کنار گذاشته شده بود.

جرمی کوربین، رهبر این حزب روز سه شنبه با انتشار توییتی اعلام کرد از دریافت خبر مرگ کارل سرژان شوکه شده است.

I’m deeply shocked to hear of the terrible news about Carl Sargeant. My thoughts and profound sympathy are with his family and friends.

— Jeremy Corbyn (@jeremycorbyn) 7 novembre 2017

خانواده وزیر سابق دولت ولز در بیانیه ای که توسط خبرگزاری پرس اسوسییشن منتشر شد با یاد کردن از او به عنوان همسر، پدر و یک دوست بسیار خوب، مرگ او را ویران کننده توصیف کرده اند.

کارل سرژان پیش از استعفا در بیانیه ای اعلام کرده بود که خبر اتهام های جنسی مطرح شده علیه خود را از کاروین جونز، نخست وزیر ولز دریافت کرده است. این اتهام ها بدون آنکه جزئیاتش به او منتقل شده باشد به گفته کارل سرجنت وی را «مبهوت و متاثر» کرده بود.

وزیر سابق منطقه ای بریتانیا همچنین در نامه ای خطاب به دبیر کل حزب کارگر ولز از وی خواسته بود برای روشن شدن بی گناهی و رفع بد نامی وی دستور آغاز تحقیقی مستقل و فوری را صادر کند.

Welsh politician Carl Sargeant has been found dead, days after being suspended over accusations of impropriety. pic.twitter.com/77H1kkgJ9F

— The Telegraph (@Telegraph) November 7, 2017

پس از برملا شدن رسوایی های جنسی هاروی واینستین، غول تهیه کنندگی هالیوود که دنیای سینما را در بهت فرو برد اینک شاهد اتهام هایی مشابه هستیم که طی روزهای اخیر بر ضد برخی دولتمردان و مسئولان سیاسی بریتانیا مطرح می شود.

مایکل فالن، وزیر دفاع بریتانیا چهار شنبه هفته گذشته (اول نوامبر) با ابراز پشیمانی از برخی رفتارهای خود استعفا داد. این استعفا یکروز پس از آن صورت گرفت که یک سخنگوی وزات دفاع بریتانیا تایید کرد آقای فالن در سال ۲۰۰۲ در جریان یک میهانی دست خود را بر روی زانوی یک خبرنگار زن گذاشته و در سال ۲۰۰۳ نیز اقدام به بوسیدن یک خبرنگار زن دیگر کرده است.

این در حالیست که در حال حاضر تحقیقاتی برای روشن شدن اتهام های مطرح شدن بر ضد چهار نماینده محافظه کار پارلمان بریتانیا از سوی حزب آنها در جریان است.

به گزارش رسانه های بریتانیا، اتهام رسوایی جنسی همچنین دامن مارک مک دونالدد یک وزیر دیگر منطقه ای و عضو حزب ملی اسکاتلند را نیز گرفته است.

احزاب سیاسی بریتانیا روز دوشنبه موافقت خود را نسبت به اتخاذ تدابیری جدید جهت تشدید مبارزه با آزار جنسی و پایان دادن به سوء استفاده از قدرت اعلام کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بالاترین و پائین‌ترین نرخ خودکشی در جهان

آکسفام؛ عذرخواهی در پارلمان بریتانیا و افشای موارد جدید رفتار نامناسب جنسی

ثبت ۲۴ هزار مورد دسترسی به سایت‌های هرزه‌نگاری در پارلمان بریتانیا