دست‌کم ۱۰۰ کشته در حملات هوایی به غوطه شرقی؛ یونیسف بیانیه سفید منتشر کرد

دست‌کم  ۱۰۰ کشته در حملات هوایی به غوطه شرقی؛ یونیسف بیانیه سفید منتشر کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه بیش از صد نفر طی حملات هوایی نیروهای دولت بشار اسد به منطقه غوطه شرقی کشته شدند و ۲۰ کودک نیز در میان قربانیان بودند. یونیسف با انتشار یک صفحه سفید با تنها یک تیتر بعنوان بیانیه‌ گفت که کلمه‌ای برای توصیف رنج کودکان غوطه شرقی وجود ندارد.

آگهی

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، حمله هوایی نیروهای دولتی این کشور به غوطه شرقی که از دوشنبه شب تا بامداد سه شنبه ادامه داشت، بیشترین تلفات طی یک روز را از سه سال گذشته تا کنون بجا گذاشته است.

بر اساس گزارش این سازمان غیر دولتی مستقر در لندن، بیش از صد نفر طی حملات هوایی نیروهای دولت بشار اسد به منطقه غوطه شرقی کشته و دست‌کم ۳۰۰ نفر در این حملات زخمی شده‌اند.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز سه‌شنبه با انتشار یک صفحه سفید با تنها یک تیتر بعنوان بیانیه‌، بمباران مناطق حومه شهر دمشق توسط نیروهای دولت سوریه و کشته شدن تعداد زیادی از غیر نظامیان و کودکان در غوطه شرقی را محکوم کرد.

تیتر بیانیه یونیسف به این شرح است: «آیا عاملان این درد و رنج، هنوز هم حرفی در دفاع از اعمال وحشیانه خود دارند؟»

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد می‌گوید دلیل خالی بودن برگه این بیانیه این است که «ما نیز دیگر کلمه‌ای برای توصیف رنج کودکان و عصبانیت خود از این موضوع نداریم.»

کودکان در غوطه شرقی؛ سوریه

به نظر می‌رسد که دولت بشار اسد عزم خود را برای سرکوب مخالفان و پایان جنگ در نقاط مختلف سوریه جزم کرده است و درگیری‌های منطقه غوطه شرقی نیز بخشی از گسترش نزاع در چندین جبهه در خاک سوریه طی ماه‌های اخیر بوده است.

مردی که کودکی را پس از حمله هوایی به شهر دوما در غوطه شرقی در بقل گرفته است

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که دست‌کم ۲۰ کودک در میان قربانیان حملات هوایی شب گذشته نیروهای بشار اسد به غوطه شرقی بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه با وجود تعداد بالای زخمی‌ها، بیمارستان‌های این منطقه بدلیل محاصره طولانی‌مدت توسط نیروهای دولت سوریه، تقریبا هیچ امکاناتی برای درمان مجروحان ندارند.

شبکه خبری (TV5Monde) فرانسه در گزارشی از وضعیت مجروحان و غیرنظامیان در اورژانس بیمارستان غوطه شرقی می‌گوید «تعداد زیادی از کودکان در بیمارستان‌ها بدنبال والدین خود هستند و پدرها و مادرهایی هم هستند که نمی‌توانند فرزندان خود را پیدا کنند.»

دولت سوریه می‌گوید که بدلیل حضور نیروهای القاعده در غوطه شرقی این منطقه شامل توافق این کشور با روسیه و ایالات متحده در تشکیل «مناطق توقف درگیری» یا کاهش تنش نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

این در حالی است که گروه‌های مخالف دولت بشار اسد در غوطه شرقی می‌گویند که تعداد نیروهای جهادی القاعده در این منطقه اندک است و دولت سوریه از حضور آنان بعنوان بهانه‌ای برای ادامه بمباران غوطه شرقی استفاده می‌کند.

سازمان ملل متحد روز دوشنبه به دلیل افزایش خشونت‌ها در غوطه شرقی وضعیت این منطقه را «خارج از کنترل» خوانده و خواستار توقف فوری حملات و برقراری آتش بس شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دست‌کم ۲۵۰ کشته در حملات هوایی به غوطه شرقی؛ هشدار نسبت به فاجعه انسانی

روسیه و چین قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای آتش‌بس در غزه را در شورای امنیت سازمان ملل وتو کردند

اسرائیل از انتقال غیرنظامیان فلسطینی به «جزایر بشردوستانه» پیش از حمله زمینی به رفح خبر داد