دختر دستفروش ۱۱ ساله قهرمان مسابقه دو ماراتن در مصر شد

مروی، دختر ۱۱ ساله مصری
مروی، دختر ۱۱ ساله مصری Copyright  Social media, Twitter: @Al_Hawary74
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به دنبال جلب توجه عمومی به مروی او اکنون در مدرسه نام نویسی کرده است. این در حالی است که او تاکنون به مدرسه نرفته است.

آگهی

یک دختر ۱۱ ساله مصری که در خیابانهای شهر اسوان در جنوب این کشور دستفروشی می کرد، برنده یک مسابقه دو شد.

این مسابقه دو ماراتن در روز دوم فوریه (۱۳ بهمن) توسط یک مرکز ویژه کودکان مبتلا به بیماریهای قلبی برگزار شد. مروی که تاکنون در خیابانهای اسوان به دستفروشی می پرداخت در مصاحبه با مجله ماهانه «مصر امروز» گفت: «روز جمعه [دوم فوریه] زود از خواب بیدار شدم تا به سر کارم بروم. شاهد حضور افراد زیادی در خیابان بودم اما دلیلش را نمی دانستم. در نهایت دریافتم که مسابقه دو ماراتن برگزار می شود.»

مروی با اصرار زیاد موفق می شود در این مسابقه شرکت کند. او با اینکه بدون لباس و کفش ورزشی و با پای برهنه در این رقابت شرکت کرد در نهایت اولین نفری بود که از خط پایان گذشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مروی در مورد این مسابقه می گوید: «در حالی مقابل خط شروع مسابقه ایستاده بودم که تمامی شرکت کنندگان سینه بندی داشتند که بر روی آن شماره شان نوشته شده بود اما من شماره ای نداشتم. صندل هایم را در آوردم و شروع به دویدن کردم. از آنجا که صبحانه نخورده بودم خسته بودم اما خیلی دوست داشتم برنده شوم.»

مروی در نهایت برنده این مسابقه دو ماراتن شد و مدال طلا را به گردن آویخت. پیروزی او سر و صدای زیادی در میان ساکنان اسوان به پا کرد. فدراسیون دو در مصر به دنبال توجه گسترده به مروی تصمیم گرفت به او اجازه دهد در این فدراسیون ثبت نام کند. فدراسیون دو در مصر همچنین یک دست لباس و کفش ورزشی به مروی اهداء کرد.

به دنبال جلب توجه عمومی به مروی او اکنون در یک مدرسه نیز نام نویسی کرده است. این در حالی است که او تاکنون به مدرسه نرفته است.

این کودک دستفروش می گوید آرزو دارد یک تلفن همراه داشته باشد تا بتواند به تماشای عکسهای مسابقات دو بر روی اینترنت بپردازد. 

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مادربزرگ ۸۷ ساله مصری خواندن و نوشتن می‌آموزد

زندگی نئاندرتال‌های زن؛ مردان شکارچی و زنان غارنشین بودند؟

نشریه علمی نیچر: در ۹۰ سال گذشته تنها ۵ زن از جمله مریم میرزاخانی برنده جوایز معتبر ریاضی شده‌اند